tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Raw Air: wietrzne Vikersund. Kwalifikacje zamiast konkursu

Kolejne zmiany w programie cyklu Raw Air. Organizatorzy z powodu wietrznej pogody odwołali piątkowy konkurs w Vikersund. Pierwotnie o godzinie 18:00 miała odbyć się seria próbna, ale według najnowszych informacji została ona przesunięta na 19:30. Organizatorzy poinformowali, że kwalifikacje do niedzielnych zawodów indywidualnych rozpoczną się o 20:30.
Piotr Żyła (fot. PAP/EPA)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Piątkowe zawody indywidualne w Vikersund miały składać się z jednej serii i zastąpić odwołany we wtorek konkurs w Lillehammer. Wietrzna pogodna spowodowała jednak, że organizatorzy byli zmuszeni do zmiany planów.

Pierwotnie o 17:00 miał rozpocząć się trening przedskoczków, ale ich skoki najpierw przesunięto na 18:15, a najnowsze informacje mówią o 19:30. Godzinę później na skoczni mają pojawić się zawodnicy, którzy wezmą udział w prologu do niedzielnych zawodów indywidualnych. Według wcześniejszych prognoz wiatr miał osłabnąć do 2-3 metrów na sekundę. Na tę chwilę zupełnie się one nie sprawdzają.

Horngacher: Kryształowa Kula? Nie stresujemy się Po konkursie w Trondheim w klasyfikacji generalnej Raw Air prowadzi Austriak Stefan Kraft. Drugi Andreas Wellinger traci do niego zaledwie 5,3 pkt. Kolejni skoczkowie mają już większą stratę.

Najlepszy z Polaków jest Kamil Stoch. Mistrz olimpijski zajmuje siódme miejsce. Dziewiąty jest Piotr Żyła, a jedenasty Maciej Kot.

Skocznia w Vikersund sprzyja dalekim skokom. To właśnie na niej został uzyskany nieoficjalny rekord świata w długości lotu. W 2015 roku Anders Fannemel poszybował na odległość 251,5 metra.

Kto zdobędzie Kryształową Kulę?
Kto zdobędzie Kryształową Kulę?
  • 58.3%Stefan Kraft
  • 39.6%Kamil Stoch
  • 2.1%Daniel Andre Tande
Kamil Stoch: założę nowe skarpetki. Może pomogą...
Kraft: zaskakuję nawet samego siebie
Schlierenzauer: odnalazłem radość ze skoków

podobne informacje

Nagrody milionera Stocha. Wazony, rower, ale nie samochód

Pokaz mocy na Północy. Droga Stocha po Kryształową Kulę

Stoch: ostatnie konkursy będą prawdziwą zabawą

Dublet Stocha! Wygrał Raw Air i Kryształową Kulę