tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Manuel Strlek zagra w Telecom Veszprem

Manuel Strlek, piłkarz ręczny występującego w ekstraklasie Vive Tauronu, od sezonu 2018/19 będzie zawodnikiem węgierskiego zespołu Telecom Veszprem. – Zrobię wszystko, żeby do końca pobytu w Kielcach dać drużynie jak najwięcej – zapewnił skrzydłowy.
Manuel Strlek (fot. Getty Images)

Umowa Strleka z drużyną ze stolicy regionu świętokrzyskiego kończy się w czerwcu przyszłego roku. Chorwacki zawodnik nie zdecydował się na jej przedłużenie. Nowym klubem Chorwata będzie mistrz Węgier Telekom Veszprem, który w piątek podczas konferencji prasowej zaprezentował swoich nowych zawodników.

– Wiele zawdzięczam Vive i mam nadzieję, że przez najbliższe półtora roku wspólnie będziemy walczyć o najwyższe cele – zapewnił "Manu".

Strlek występuje w barwach Vive od sezonu 2012/13. Z kielecką drużyną zdobył cztery razy mistrzostwo i Pucharu Polski, dwa brązowe medale Ligi Mistrzów oraz zwyciężył w tych rozgrywkach w poprzednim sezonie.

Miejsce chorwackiego skrzydłowego w zespole mistrzów Polski zajmie Hiszpan Angel Fernandez Perez. Zawodnik Naturhouse La Rioja podpisał z kieleckim klubem trzyletni kontrakt, który obowiązywał będzie od 1 lipca 2018 roku.

podobne informacje

Dujszebajew w składzie Vive na mecz z Kwidzynem

Vive zadowolone z losowania. "Fantastyczna grupa"

LM: Vive Tauron Kielce i Orlen Wisła Płock poznali rywali

LM: Vive Tauron Kielce i Orlen Wisła poznają rywali