1
:
0
1:0
14'Pierre-Emerick Aubameyang

Skromna wygrana BVB. Niezawodny Aubameyang

Borussia Dortmund pokonała Ingolstadt 1:0 (1:0) w meczu otwierającym 25. kolejkę Bundesligi. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Pierre-Emerick Aubameyang, dla którego było to 23. trafienie w sezonie. Gabończyk strzelił zatem tyle goli, ile... wszyscy piłkarze gości razem wzięci.
Tak z gola cieszył się Pierre-Emerick Aubameyang (fot. Getty Images)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Faworyt starcia trzeciej drużyny z przedostatnią mógł być tylko jeden. Borussia zaczęła spotkanie od ataków i już w 14. minucie dopięła swego – obchodzący w piątek 28. urodziny Shinji Kagawa znakomitym podaniem obsłużył Marcela Schmelzera, ten zagrał do Aubameyanga i napastnik BVB pokonał Martina Hansena.

Po bramce Gabończyka, ku zaskoczeniu miejscowych kibiców, do głosu doszli piłkarze Maika Walpurgisa. Najpierw jednak strzał Mathew Leckiego zatrzymał Roman Buerki, później fatalnie przestrzelił Alfredo Morales, a "na deser" stuprocentowej okazji nie wykorzystał Sonny Kittel. Po przerwie celownik gości nadal był rozregulowany – w 47. minucie w sytuacji sam na sam Leckie nawet nie zmusił bramkarza Borussii do interwencji.

Gospodarzom upiekło się także w 53. minucie. Błąd popełnił Łukasz Piszczek, Buerki niezgodnie z przepisami zatrzymał w szesnastce Dario Lezcano, ale zdaniem sędziego przyjezdni nie zasłużyli na rzut karny. Jak pokazały powtórki faul był ewidentny i Ingolstadt należała się jedenastka. Remis w doliczonym czasie gry mógł jeszcze uratować Leckie, jednak Australijczyk ponownie się pomylił.

Borussia ostatecznie dowiozła skromne prowadzenie do końca, ale nie było to najlepsze spotkanie w wykonaniu drużyny Thomasa Tuchela. Aubameyang, który z 23. golami jest liderem strzelców, o dwa trafienia wyprzedza Roberta Lewandowskiego. Gabończyk wpisał się na listę strzelców w czwartym ligowym meczu z rzędu – w sumie zdobył w tych potyczkach sześć bramek.