tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Męczarnie Borussii. Piszczek wśród najsłabszych

Piłkarze Borussii Dortmund zaprezentowali się bardzo przeciętnie w piątkowym meczu z Ingolstadt. Zespół Thomasa Tuchela wprawdzie wygrał 1:0, ale najlepszy na boisku był bramkarz Roman Buerki. – Ważne jest zwycięstwo, bo zakończyliśmy bardzo trudny tydzień – powiedział szkoleniowiec BVB.
Łukasz Piszczek (fot. Getty Images)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Zwycięskiego gola w 14. minucie strzelił Pierre-Emerick Aubameyang, który wykorzystał podanie Marcela Schmelzera. I właściwie to byłoby tyle, jeśli chodzi o pozytywne aspekty w grze ofensywnej dortmundczyków.

Roman Buerki (fot. Getty Images) Później kilka znakomitych szans stworzyli zawodnicy Maika Walpurgisa (jedną po błędzie Łukasz Piszczka), ale Buerki spisał się świetnie w bramce. Sędzia powinien też podyktować rzut karny dla Ingolstadt, ale nie zauważył faulu.

Cieszę się, że pomogłem drużynie. Nie zagraliśmy dobrze, zabrakło nam sprytu w wielu sytuacjach, ale najważniejsze, że zdobyliśmy trzy punkty – ocenił Buerki.

Bramkarz BVB został jednogłośnie wybrany zawodnikiem spotkania. "Bild" wystawił mu notę "2" w skali 6 – 1. Tak samo ocenił go "Ruhr Nachrichten". Dla porównania strzelec gola od obu gazet dostał "3".

Jednym z najsłabszych piłkarzy na boisku był Piszczek, którego oceniono na "4" w "Bildzie" i na "5" w "Ruhr Nachrichten". Równie słabi byli jedynie Raphael Guerreiro (dwie "5"), Eric Durm ("5" i "4") oraz Christian Pulisic (dwie "5").

Borussia w ciągu ostatniego tygodnia rozegrała trzy mecze – z Herthą Berlin (1:2), z Sportfreunde Lotte (3:0) w Pucharze Niemiec i z Ingolstadt.

Zobacz także Skromna wygrana BVB. Niezawodny Aubameyang

podobne informacje

Mundial 2018. Piszczek: jeśli masz w drużynie Mane, to masz skarb

Mundial 2018: transfer coraz bliżej? Agenci "Lewego" w Arłamowie

Zgrupowanie bez "Lewego" i Piszczka. Spóźniony Kuba

Weekend kadrowiczów: słaby występ "Lewego"