0
3
3

West Brom – Arsenal 3:1. Trwa kryzys Kanonierów

Na inaugurację 29. kolejki Premier League Arsenal niespodziewanie przegrał z West Bromwich Albion 1:3 (1:1). Bohaterem zwycięskiej drużyny został Craig Dawson, który zdobył dwie bramki. Dla Kanonierów to trzecia porażka w czwartym ligowym meczu.
Piłkarze West Bromwich Albion (fot. PAP/EPA)

Pierwszą, wartą odnotowania akcją na The Hawthorns była ta z 12. minuty, po której od razu padła bramka. Gospodarze mieli rzut rożny, po dośrodkowaniu Nacera Chadliego na piąty metr do piłki najwyżej wyskoczył Craig Dawson, który nie dał szans Petrowi Cechowi.

Kanonierzy odpowiedzieli zaledwie trzy minuty później. Wówczas kompletnie niepilnowany Alexis Sanchez dostał dokładne podanie w pole karne, zwodem minął dwóch obrońców i strzałem pod poprzeczkę wyrównał stan meczu.

Darren Fletcher i Alex Oxlade-Chamberlain (fot. PAP/EPA) Piłkarze WBA grali bezkompromisowo i na każdą akcję Arsenalu odpowiadali równie groźnym atakiem, ale kibice bramek w pierwszej połowie już nie obejrzeli. Arsene Wenger jeszcze w premierowej części meczu był zmuszony do zmiany – Petr Cech w niegroźnej sytuacji nabawił się kontuzji stawu skokowego i w bramce The Gunners stanął David Ospina.

Chilijczyk miał pełne ręce roboty, ale nie zdołał uchronić drużyny od przegranej. W 55. minucie nie miał za wiele do powiedzenia przy trafieniu Hala-Robsona Kanu. Kwadrans przed końcem spotkania WBA prowadziło już 3:1, a drugą bramkę, w identyczny sposób co pierwszą, zdobył Dawson.

Dla Arsenalu to już siódma porażka w bieżącym sezonie i czwarta w ostatnich czterech meczach. Piłkarze Wengera z 50 punktami zajmują – przynajmniej na razie – piąte miejsce w tabeli Premier League.