0
3
3

Bundesliga: zwycięstwa drużyn Olkowskiego i Błaszczykowskiego

Jakub Błaszczykowski rozegrał całe spotkanie, a VfL Wolfsburg pokonał na własnym stadionie Darmstadt 1:0 (1:0) w spotkaniu 25. kolejki Bundesligi. Zwycięstwo odniosł też FC Koeln, z Pawłem Olkowskim w składzie, który pokonał 4:2 (3:0) Herthę Berlin. Trzy gole dla zespołu z Kolonii strzelił Anthony Modeste, który wyprzedził w klasyfikacji strzelców Roberta Lewandowskiego.
Jakub Błaszczykowski (fot. Getty)

Zarówno Błaszczykowski, jak i Olkowski zagrali na prawej stronie defensywy. Wolfsburgowi zwycięstwo zapewniła bramka Mario Gomeza, który wpisał się na listę strzelców w doliczonym czasie pierwszej połowy.

FC Koeln do przerwy prowadził już 3:0, po golu Yuyo Osako i dwóch trafieniach Modeste'a. Po przerwie Francuz dołożył kolejną bramkę, a gole dla Herthy strzelili Vedad Ibisević i John Brooks.

Modeste ma na koncie 22 bramki, o jedną więcej niż Lewandowski. Liderem klasyfikacji strzelców jest Pierre-Emerick Aubameyang, który w piątek zanotował 23. trafienie.

Niespodziewanej porażki 0:3 (0:1) z niżej notowanym Werderem Brema doznał wicelider – RB Lipsk. W innych meczach Hoffenheim pokonało 1:0 (0:0) Bayer Leverkusen, a Augsburg zremisował 1:1 z Freiburgiem, w którego składzie zabrakło Rafała Gikiewicza.