0
3
3

Athletic – Real 1:2. Królewscy nadal liderem

Athletic Bilbao przegrał z Realem Madryt 1:2 (0:1) w meczu 28. kolejki Primera Division. Baskowie rozegrali bardzo dobre spotkanie i mogą czuć niedosyt, że nie udało się im zdobyć choćby jednego punktu.
Aymeric Laporte (L) i Cristiano Ronaldo (fot. Getty Images)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Zapis relacji z meczu Athletic – Real Madryt

Gospodarze mieli prosty pomysł na grę przeciwko Realowi. Wielokrotnie dośrodkowywali piłkę w pole karne, licząc na strzały głową Aritza Aduriza oraz Raula Garcii. Poza tym długo utrzymywali się przy piłce, wymieniając wiele szybkich podań na połowie rywala.

Oscar De Marcos (L) i Marcelo (fot. Getty Images) Kontrataki Realu przyniosły mu trafienie. Cristiano Ronaldo wykorzystał podanie Daniego Carvajala, ale sędzia słusznie nie uznał gola, odgwizdując spalonego. W 25. minucie Królewscy strzelili już prawidłowego gola. Aymeric Laporte nie nadążył za Karimem Benzemą, który trafił do bramki Athletiku.

Lwy po zmianie stron nie zdecydowały się zmienić stylu gry. Cały czas męczyli obronę rywala licznymi centrami, które skutek dopiero przyniosły w 65. minucie. Inaki Williams wysoko zawiesił piłkę w polu karnym. Do Aritza Aduriza odegrał ją Raul Garcia, zapisując asystę przy trafieniu byłego napastnika Valencii.

Od lewej: Nacho, Karim Benzema i Cristiano Ronaldo (fot. Getty Images) Na odpowiedź klubowego mistrza świata nie trzeba było długo czekać. Cristiano Ronaldo przedłużył podanie Toniego Kroosa z rzutu rożnego, po czym Casemiro z najbliższej odległości pokonał bramkarza Athletiku. Chwilę później piłkarze z Madrytu mogli powiększyć przewagę, ale Marcelo strzelił ponad poprzeczką.

Ambicja nie wystarczyła drużynie z Kraju Basków, aby powiększyć swój dorobek punktowy. Real dzięki wygranej pozostanie liderem tabeli po 28. kolejce Primera Division. W następnej kolejce zagra na Santiago Bernabeu z Deportivo Alaves.

Czy Real Madryt zostanie mistrzem Hiszpanii?