0
3
3

Premier League: zwycięstwo Leicester. Grosicki tylko z ławki

W znakomitej formie znajdują się piłkarze Leicester. Po pokonaniu Sevilli i awansie do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, tym razem odnieśli zwycięstwo w wyjazdowym meczu z West Ham. W kadrze Lisów zabrakło Marcina Wasilewskiego i Bartosza Kapustki.
(fot. Getty Images)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Dwie pierwsze bramki dla gości padły już na początku meczu – w 5. minucie Randolpha pokonał Riyad Mahrez, a chwilę później wynik podwyższył Robert Huth. Młoty odpowiedziały golem Manuela Lanziniego, ale w 38. Minucie było już 1:3. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Mahreza przedłużył jeden z zawodników Lisów, a na tą tylko czekał Jamie Vardy, który mocnym strzałem zdobył trzeciego gola dla gości.

Druga połowa to zdecydowana przewaga West Hamu, która zaowocowała golem Andre Ayew. Młoty w końcówce mogły wyrównać, ale za każdym razem na ich drodze stawał świetnie dysponowany Kasper Schmeichel. W zwycięstwie Leicester nie mieli udziału Polacy – zarówno Marcin Wasilewski, jak i Bartosz Kapustka znaleźli się poza kadrą meczową.

Romelu Lukaku (fot. Getty Images) Niespodziewanie spotkanie pomiędzy Evertonem a Hull na ławce rezerwowych rozpoczął Kamil Grosicki. Reprezentant Polski na boisku pojawił się w 63. minucie, gdy jego zespół przegrywał 0:1 po bramce Dominika Calverta-Levina. Chwilę po jego wejściu czerwoną kartkę otrzymał kolega z zespołu – Tom Huddlestone. Grający w przewadze piłkarze The Toffees nieustannie atakowali i w 79. minucie podwyższyli prowadzenie za sprawą Edera Valencii. W doliczonym czasie gry dwie bramki zdobył Romelu Lukaku, czym ustalił wynik spotkania. Porażka 0:4 sprawiła, że Hull City znalazło się w strefie spadkowej, a do bezpiecznego miejsca traci punkt.

Ważne zwycięstwo na trudnym terenie w Stoke odniósł zespół Chelsea. The Blues długo męczyli się ze słabszym rywalem. Po golach Jonathana Waltersa i Williana długo utrzymywał się remis, ale kilka minut przed zakończeniem spotkania gości uratował Gary Cahill, który odnalazł się w zamieszaniu podbramkowym i strzałem z sześciu metrów pokonał bramkarza gospodarzy. Podopieczni Antonio Conte są już bardzo blisko mistrzostwa Anglii. Na dziesięć kolejek przed końcem i mając jeden mecz rozegrany więcej ich przewaga nad drugim Tottenhamem wynosi dziesięć punktów.

W pozostałych spotkaniach Crystal Palace pokonało Watford 1:0, a Sunderland bezbramkowo zremisował z Burnley.