2
:
0
1:0
31'Alfie Mawson (sam.)
72'Benik Afobe

Bournemouth – Swansea 2:0. Zasłużona wygrana Wisienek

Bournemouth pokonało Swansea City 2:0 (1:0) w spotkaniu 29. kolejki Premier League. W meczu zagrali dwaj polscy bramkarze – Artur Boruc i Łukasz Fabiański, ale tylko pierwszy z nich nie wpuścił gola.
Łukasz Fabiański (fot. Getty Images)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Przez długi czas obaj bramkarze nie musieli wysilać się, aby bronić strzały napastników. Wydawało się, że w pierwszych fragmentach spotkania lepiej spisują się goście, ale samobójczy gol w 31. minucie odmienił obraz gry. Strzał Benika Afobe nie zapewniłby bramki Bournemouth, ale piłka odbiła się od Alfiego Mawsona i zmyliła Łukasza Fabiańskiego.

Alfie Mawson (L) i Ryan Fraser (fot. Getty Images) Wraz z upływem kolejnych minut Swansea spisywała się coraz gorzej, a bramkarz zespołu coraz częściej musiał go ratować. Poza Gylfim Sigurdssonem żaden z zawodników Łabędzi nie zasługiwał na wyróżnienie.

W 72. minucie gospodarze przypieczętowali swoją wygraną. Joshua King podał piłkę do Benika Afobe, a Anglik strzałem po ziemi powiększył przewagę swojej drużyny. Zawodnicy Eddiego Howe’a mogli strzelić trzeciego gola, ale po uderzeniu głową Kinga widowiskową, ale przede wszystkim skuteczną interwencję wykonał Fabiański.

Dzięki zwycięstwu Bournemouth awansował na 11. miejsce w tabeli. Swansea City zajmuje 17. lokatę i ma już tylko trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. W następnej kolejce drużynę z Walii czeka ważne spotkanie z Middlesbrough.