Barclays Center
Pojemność: 15795
Widzów: 14007

NHL: Blue Jackets lepsi na trudnym terenie

Niewiele ponad minutę – tyle potrzebowali hokeiści Columbus Blue Jackets, by pokonać w dogrywce New York Islanders 3:2. Wyspiarzom, którzy walczą o udział w fazie play off, zdobyty punkt pozwolił jednak zrównać się punktami z zajmującym ósmą pozycję zespołem Toronto Maple Leafs.
David Savard, Ryan Strome (fot. Getty Images)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po pierwszej tercji prowadzili 1:0 po potężnym uderzeniu obrońcy Travisa Hamonica. Nie oddawało to jednak przebiegu spotkania, w którym dużo więcej strzałów oddawali przyjezdni z Columbus. Ich ataki zostały nagrodzone dopiero w drugiej tercji – najpierw, po błędzie obrony, w samo okienko uderzył Oliver Bjorkstrand, a kilkanaście minut później prowadzenie Niebieskim Kurtkom dał Josh Anderson.

Gdy wydawało się, że goście mają spotkanie pod kontrolą, sygnał do ataku ich rywalom dał gwiazdor Wyspiarzy John Tavares. Najlepszy strzelec Islanders huknął z niebieskiej, a zasłonięty Joonas Korpisalo nie miał nic do powiedzenia. Gol dodał skrzydeł gospodarzom, którzy zaciekle atakowali, jednak w regulaminowym czasie nie zdołali rozstrzygnąć spotkania na swoją korzyść.

NHL: New York Islanders – Columbus Blue Jackets (skrót) Stare powiedzenie o tym, że niewykorzystane sytuacje się mszczą, znalazło potwierdzenie w dogrywce. Brandon Dubinsky w swoim stylu zwiódł golkipera, objechał bramkę i wyłożył krążek do Cama Atkinsona, który nie miał problemów z umieszczeniem go w siatce i tym samym zapewnił wygraną gościom.

Dla Islanders był to kluczowy mecz w walce o udział w fazie play-off. Punkt zdobyty w starciu z Blue Jackets pozwolił im na zrównanie się z Toronto Maple Leafs, którzy zajmują ostatnią pozycję dającą awans do play-offów.

Tydzień temu o awans rywalizowało siedem drużyn, teraz zostały trzy. To jak wyścig kolarski, w którym o zwycięstwie zadecyduje finisz – mówił przed spotkaniem manager Islanders Doug Weight.

NHL: New York Islanders – Columbus Blue Jackets (mecz)