tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Raw Air: Stoch już trzeci w klasyfikacji generalnej

Świetne występy na mamucie w Vikersund pozwoliły Kamilowi Stochowi awansować na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Raw Air. Liderem pozostał Niemiec Andreas Wellinger. Zakończenie cyklu w niedzielę. Transmisja konkursu indywidualnego od 14:00 w TVP1.
Kamil Stoch (fot. PAP/EPA)

W sobotnim zawodach drużynowych wygrali Norwegowie przed Polską i Austrią. Najwyższą notę indywidualnie uzyskał Stefan Kraft (451,4). Pod tym względem drugi był Stoch (442,1), a trzeci Wellinger (433,6). Wiele ważnych "oczek" stracił natomiast Markus Eisenbichler – dopiero 21. rezultat dnia.

W "generalce" norweskiego turnieju przewaga Wellingera stopniała do 6,2 punktu nad Kraftem. Ta dwójka powinna rozstrzygnąć między sobą losy wygranej. O trzecią pozycję powalczą najprawdopodobniej Stoch i Andreas Stjernen. Polak wyprzedza Norwega o 0,3 "oczka".

Dobre skoki w sobotę pozwoliły Maciejowi Kotowi awansować na ósmą lokatę. Piotr Żyła plasuje się na 15. miejscu, a Dawid Kubacki na 19. Ta trójka oraz Kot wystąpi w niedzielnych zawodach na Vikersundbakken. Transmisja od 14:00 w TVP1.

fot. SKIJUMPING.PL

podobne informacje

"Zamach" na tradycję w skokach? Przyczyną Raw Air...

Kraft: w Planicy walka ze Stochem będzie zacięta...

Stoch podbił Vikersund i zbliżył się do Krafta w PŚ

Loty w Vikersund: czterech Polaków na koniec Raw Air