tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zwycięstwo Widzewa na inaugurację nowego stadionu [wideo]

Widzew Łódź, w obecności 18 018 widzów, pokonał 2:0 (1:0) Motor Lubawa w spotkaniu 19. kolejki I grupy III ligi. Mecz był pierwszym oficjalnym wydarzeniem na nowym stadionie przy Alei Piłsudskiego.
III liga: Widzew Łódź – Motor Lubawa [mecz]
Daniel Mąka (L) i Patryk Wodzicki (fot. PAP)

Motor przystępował do spotkania jako najgorsza drużyna ligi. Zespół z Lubawy w osiemnastu dotychczasowych meczach zdobył zaledwie punkt i legitymował się bilansem sześciu zdobytych i... 66 straconych bramek.

Widzew potrzebował 23 minut, by objąć prowadzenie. Bartłomiej Gromek dośrodkował z lewej strony, a pierwszą bramkę na nowym stadionie zdobył Mateusz Michalski

Widzew Łódź – Motor Lubawa 1:0: gol Mateusza Michalskiego Gospodarze mieli wiele okazji do podwyższenia prowadzenia, ale wykorzystali tylko jedną – w doliczonym czasie drugiej połowy precyzyjnym strzałem wynik ustalił Daniel Mąka.


Budowa nowego stadionu miejskiego trwała od grudnia 2014 roku do lutego br. Koszty inwestycji, wraz z przebudową całego układu drogowego wokół stadionu oraz budową parkingu na 655 samochodów i dziewięć autokarów, wyniosły 153 mln zł.

Kibice przed rundą wiosenną kupili 15 310 karnetów (wszystkie), co jest liczbą w Polsce rekordową i oznacza, że podczas meczów Widzewa zajętych będzie co najmniej ponad 85 proc. miejsc na nowym stadionie.

Widzew Łódź – Motor Lubawa 2:0: Mąka pieczętuje wygraną