0
3
3

Serie A: Inter dalej od Ligi Mistrzów, wygrana Milanu

FC Torino zremisowało z Interem Mediolan 2:2 w najciekawiej zapowiadającym się starciu 29. kolejki Serie A. Antybohaterem został Joe Hart, który sprezentował mediolańczykom dwa gole.
Ivan Perisić (fot. Getty Images)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Spotkanie źle rozpoczęło się dla gospodarzy. W 27. minucie w pole karne wpadł Geoffrey Kondogbia, uderzył po ziemi, a fatalny błąd popełnił Joe Hart, któremu piłka prześlizgnęła się po rękawicach. Turyńczycy jednak nie załamali się i odpowiedzieli po zaledwie sześciu minutach golem ze stałego fragmentu Daniele Baselliego.

Mecz rozkręcił się dopiero w drugiej połowie na początku której zdecydowanie lepiej prezentowało się Torino. Choć kilka razy Inter ratował Samir Handanović, to wobec kapitalnego uderzenia Afriye Acquaha był już bezradny. Po raz drugi jeden z zespołów był na prowadzeniu zaledwie przez kilka minut. Z lewej strony dośrodkowywał Ivan Perisić, kolejną pomyłkę zanotował Joe Hart, który minął się z piłką, a zamykającemu akcję Antonio Candrevie wystarczyło dopełnić formalności i skierować ją do siatki. Anglik zrehabilitował się dopiero w końcówce broniąc groźne strzały Edera i ratując Interowi remis. Podział punktów spowodował, że Nerazzurri tracą do trzeciego Napoli już pięć punktów, a w dodatku mają jeden rozegrany mecz więcej.

Zdecydowanie łatwiejsze zadanie miał drugi zespół z Mediolanu, który podejmował na San Siro Genuę. Piłkarze AC Milanu nie zawiedli i wygrali skromnie 1:0. Jedynego gola w 33. minucie strzelił Matias Fernandez dla którego było to dopiero pierwsze trafienie w tym sezonie Serie A. Dzięki tej wygranej Rossoneri awansowali w tabeli na szóstą lokatę, a od wyprzedzającego ich Interu mają zaledwie jedno "oczko" mniej.