tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Loty w Vikersund: czterech Polaków na koniec Raw Air

Czterech Polaków wystąpi w pierwszej serii niedzielnego konkursu Pucharu Świata na mamuciej skoczni w Vikersund. Zawody zakończą cykl Raw Air, który po raz pierwszy rozgrywano na obiektach w Norwegii. Transmisja od 14:00 w TVP1, relacja "skok po skoku" od 13:45 w aplikacji TVP Sport i na stronie SPORT.TVP.PL.
Kamil Stoch (fot. PAP/EPA)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Pasjonująco zapowiada się pojedynek lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Austriaka Stefana Krafta i wicelidera Kamila Stocha. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi traci aktualnie do rywala 86 punktów i aby myśleć o końcowym sukcesie, musi choć trochę zniwelować stratę.

Stefan Kraft (fot. PAP/EPA) W sobotę w konkursie drużynowym minimalnie lepiej od podopiecznego trenera Stefana Horngachera wypadł Kraft. Austriak w pierwszym fenomenalnym skoku rezultatem 253,5 m ustanowił rekord świata. Stoch wylądował ponad dwadzieścia metrów bliżej. W finale Austriak także miał dłuższy skok od Polaka, ale już tylko o jeden metr. Obaj prezentują w końcówce sezonu doskonałą formę, a do zdobycia jest jeszcze 300 pkt.

W klasyfikacji Raw Air prowadzi z kolei Andreas Wellinger (1879,5 pkt), który wyprzedza Krafta (1873,3 pkt) oraz Stocha (1806 pkt). Maciej Kot jest 8. (1715,7 pkt), a Żyła 15. (1595,3 pkt).

Obok Stocha w Vikersund wystąpią Kot, Żyła i Dawid Kubacki. Piątkowych kwalifikacji nie przebrnęli Jan Ziobro i Klemens Murańka. Do końca sezonu skoczkowie będą rywalizować już tylko na mamucich obiektach. Po rywalizacji w Vikersund przeniosą się na finałowe zawody do słoweńskiej Planicy, gdzie gospodarze aktualnie nawożą tony śniegu, aby przygotować obiekt.

RAW AIR: STOCH JUŻ TRZECI W KLASYFIKACJI GENERALNEJ

Który z Polaków zaprezentuje się najlepiej w niedzielnym konkursie w Vikersund?
Który z Polaków zaprezentuje się najlepiej w niedzielnym konkursie w Vikersund?
  • 10.6%Maciej Kot
  • 1.3%Dawid Kubacki
  • 51.0%Kamil Stoch
  • 37.1%Piotr Żyła
Stefan Horngacher: nie pamiętam tak niesamowitego konkursu
Maciej Kot: to była nie lada gratka dla fanów skoków
Polacy poskromili mamuta. "Radość, a potem strach"
Vikersund: 243 metry Piotra Żyły! Nowy rekord Polski!
Adam Małysz: to była petarda Piotra Żyły! Mógł skoczyć nawet dalej

podobne informacje

Nagrody milionera Stocha. Wazony, rower, ale nie samochód

Pokaz mocy na Północy. Droga Stocha po Kryształową Kulę

Stoch: ostatnie konkursy będą prawdziwą zabawą

Dublet Stocha! Wygrał Raw Air i Kryształową Kulę