Amalie Arena
Pojemność: 20500
Widzów: 19092

NHL: Capitals jako pierwsi awansowali do play off

Hokeiści Washington Capitals, jako pierwsza drużyna w tym sezonie ligi NHL, osiągnęli granicę 100 punktów i awansowali do play off. W sobotę wygrali na wyjeździe z Tampa Bay Lightning 5:3.
T.J. Oshie (fot. Getty Images)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Hat-trickiem popisał się zawodnik stołecznego zespołu T.J. Oshie. Wpisał się na listę strzelców w 4., 12. i 60. minucie, a ponadto miał też asystę. Jeszcze więcej, bo aż cztery asysty zanotował Nicklas Backstrom. W ekipie Lightning wyróżnił się Nikita Kuczerow, autor dwóch goli.

Capitals prowadzą w całej lidze i Konferencji Wschodniej, zaś na Zachodzie liderują zawodnicy Chicago Blackhawks (97 pkt). W sobotę pokonali w Toronto Maple Leafs 2:1 po dogrywce. Zwycięską bramkę uzyskał Ryan Hartman w 65. minucie.

W spotkaniu Detroit Red Wings – Colorado Avalanche (5:1) gospodarze strzelili cztery bramki w zaledwie 11 minut trzeciej tercji (między 46. a 57.). Dwa razy krążek do siatki posłał Tomas Tatar, a uczynił to w odstępie 96 sekund.