:
3
0:3
70'Omar El Kaddouri
82'Massimo Maccarone

Empoli – Napoli 2:3. Skorupski obronił rzut karny

Napoli pokonało na wyjeździe Empoli 3:2 (3:0) w 29. kolejce Serie A. Na listę strzelców wpisali się Dries Mertens oraz dwukrotnie Lorenzo Insigne, z kolei dla gospodarzy bramki zdobyli Omar El Kaddouri i Massimo Maccarone. Łukasz Skorupski obronił trzeci rzut karny w sezonie, Arkadiusz Milik pojawił się na boisku w 83. minucie, a Piotr Zieliński całe spotkanie obserwował z ławki rezerwowych.
Łukasz Skorupski (z lewej, fot. PAP/EPA)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Empoli, które przegrało pięć ostatnich spotkań w Serie A, w starciu z Napoli skazywane było na pożarcie. Faworyci rzucili się do ataków od pierwszego gwizdka sędziego i już w 7. minucie mogli cieszyć się z prowadzenia – w polu karnym Andrea Costa sfaulował Mertensa, ale jedenastkę Belga nogami obronił Skorupski.

Niestety dla Polaka oraz całego Empoli goście po tym niewykorzystanym rzucie karnym jeszcze podkręcili tempo i na przerwę zeszli z przewagą trzech goli. Na 1:0 trafił Insigne, kilka chwil później Mertens zrehabilitował się i pokonał Skorupskiego pięknym strzałem z rzutu wolnego, a w 38. minucie do jedenastki tym razem podszedł Insigne, który podwyższył na 3:0.

Po przerwie Napoli spuściło z tonu, z kolei Empoli nie mając nic do stracenia zaatakowało i postraszyło drużynę Maurizio Sarriego. W 70. minucie Pepe Reinę z rzutu wolnego zaskoczył Omar El Kaddouri, a w 82. z rzutu karnego nie pomylił się Massimo Maccarone.

Na więcej jednak gospodarzy nie było już stać i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem przyjezdnych 3:2. Dla Napoli to piąte z rzędu ligowe wyjazdowe zwycięstwo – taką serię zespół z Neapolu zanotował po raz pierwszy w historii.