0
2
3

Szybko, łatwo i przyjemnie. Pewne zwycięstwo Manchesteru United

Middlesbrough uległo Manchesterowi United 1:3 w meczu 29. kolejki Premier League. Bohaterem został Jesse Lingard, który zdobył jednego z najpiękniejszych goli tego sezonu.
Marouane Fellaini, Jesse Lingard (fot. Getty Images)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Czerwone Diabły przystąpiły do spotkania z Middlesbrough bez zawieszonego Zlatana Ibrahimovicia. Dwa tygodnie temu szwedzki napastnik uderzył łokciem obrońcę Bournemouth Tyrone’a Mingsa.

Początek pierwszej części gry to zdecydowane ataki gości. Zawodnicy Jose Mourinho raz za razem stwarzali sobie sytuacje, jednak za każdym razem fenomenalnie bronił Victor Valdes. Sposób na Hiszpana znalazł dopiero Marouane Fellaini, który w 31. minucie po dośrodkowaniu Ashleya Younga zdobył gola precyzyjnym uderzeniem głową.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia. I to dosłownie – środkiem pola przedarł się Jesse Lingard i huknał z 35. metrów w okienko bramki strzeżonej przez Valdesa. Gospodarze w 77. minucie zdobyli kontaktowego gola za sprawą Rudy'ego Gestede, ale na wyrównanie zabrakło już czasu. Co więcej, w doliczonym czasie Antonio Valencia wykorzystał błąd bramkarza i skierował piłkę do siatki.

Piłkarze Middlesbrough potwierdzili swoją słaba formę – w 2017 roku zdobyli zaledwie cztery punkty. Z kolei zespół Jose Mourinho dzięki odniesionemu zwycięstwu wyprzedził Arsenal i awansował na piąte miejsce w tabeli.