tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nawałka przed Czarnogórą: musimy wytrzymać ciśnienie

– Doskonale zdajemy sobie sprawę ze specyfiki tego meczu, bo stadion w Podgoricy to trudny teren – przyznał selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka przed wyjazdowym meczem z Czarnogórą (26 marca) w eliminacjach mistrzostw świata 2018.
Adam Nawałka: mamy plan "A" i plan "B"
Adam Nawałka i Jakub Błaszczykowski (fot. PAP/Maciej Kulczyński)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Czarnogóra była rywalem biało-czerwonych w eliminacjach mistrzostw świata 2014. Wówczas spotkanie w Podgoricy (we wrześniu 2012 roku) rozpoczęło batalię Polaków o awans na mundial w Brazylii.

Porównując mecz z 2012 roku, to proporcje co do ilości graczy są podobne w obydwu drużynach. Drużyna Czarnogóry jest w fazie rozwoju i zrobiła bardzo duży progres. Jest groźna w ofensywie, ale także skuteczna w obronie. W 2012 roku ci zawodnicy byli młodzi, a teraz są w najlepszym wieku, jeśli chodzi o piłkarza – ocenił Nawałka.

Po czterech kolejkach eliminacji MŚ 2018 reprezentacja Polski z dorobkiem 10 punktów prowadzi w grupie E. Na drugim miejscu z siedmioma punktami jest Czarnogóra.

William Kvist, Robert Lewandowski (fot. PAP) Do każdego meczu podchodzimy z takim samym nastawieniem i takim samym celem, czyli walką o trzy punkty. Doskonale zdajemy sobie sprawę ze specyfiku tego meczu, bo stadion w Podgoricy to trudny teren. Dlatego przez cały mecz musimy wykonywać założenia taktyczne. W Podgoricy trzeba wytrzymać ciśnienie, ale jednocześnie dobrze grać w piłkę – podkreślił.

W grupie E trzecia jest Dania (6 pkt), czwarta Rumunia (5 pkt), a piąta Armenia (3 pkt). Z dwoma oczkami stawkę zamyka Kazachstan.

Skupiamy się na najbliższym meczu i nie patrzymy na tabelę. Po koniec eliminacji będzie czas na analizę dorobku punktowego i naszej sytuacji w tabeli – podkreślił selekcjoner biało-czerwonych.

Piłkarze reprezentacji Polski mają się stawić na zgrupowaniu w poniedziałek do godz. 19.30. Do piątku będą trenowali na boiskach Polonii Warszawa, Drukarza oraz KS ZWAR. W sobotę biało-czerwoni wylecą do Podgoricy, gdzie dzień później o godz. 20.45 zagrają z Czarnogórą.

Jakim wynikiem zakończy się mecz Czarnogóra – Polska?
Jakim wynikiem zakończy się mecz Czarnogóra – Polska?
  • 9.4%Wygraną Czarnogóry
  • 13.8%Remisem
  • 76.8%Wygraną Polski
Tomasz Iwan: awans w rankingu to zwieńczenie naszej pracy
Zobacz także Żurawski: brak powołania dla piłkarzy Lecha? I tak by nie zagrali Trener Czarnogóry: Lewandowski to nie jest jedyny problem Adam Nawałka powołał ligowców. Są niespodzianki

podobne informacje

Stoch o kadrze Nawałki: ma ogromny potencjał

Problem kadry na skrzydłach? Radwańska zgłasza kandydaturę

Lewandowski i... kto jeszcze? "Nie dali argumentów"

Grosicki człowiekiem Nawałki. Pod jego batutą gra koncertowo