Wygrana Polek na zakończenie turnieju w Gdańsku

Reprezentacja Polski pokonała Słowację 29:25 (17:11) za zakończenie turnieju w Gdańsku. Biało-czerwone zajęły ostatecznie drugie miejsce. Zwyciężyły Białorusinki, które wygrały wszystkie mecze.
Kinga Achruk (fot. PAP/Adam Warżawa)

Początek spotkania to nieco chaotyczna postawa zawodniczek obu drużyn. Polki utrzymywały się na minimalnym prowadzeniu, choć nie wykorzystywały wszystkich sytuacji. Po kilku kolejnych trafieniach biało-czerwone przejęły inicjatywę i do pełni szczęścia brakowało im poprawy w defensywie. Widząc problemy swoich podopiecznych z zatrzymaniem słowackich rozgrywających o czas poprosił trener Leszek Krowicki.

Po powrocie na parkiet sytuacja nieco się odmieniła. Ambitne Polki zyskały przewagę i kontrolowały wydarzenia. Dzięki dobrej postawie, zarówno w ataku jak i obronie, dystans dzielący zespoły po pierwszej połowie wynosił sześć bramek (17:11).

Krótka przerwa podziałała mobilizująco na Słowaczki, które wzięły się do odrabiania strat. Agresywna i aktywna obrona rywalek utrudniała zadanie polskim rozgrywającym, mimo to biało-czerwone utrzymywały czterobramkową różnicę. Szczypiornistki Krowickiego do końca meczu nie oddały prowadzenia i wygrały 29:25.

Zwycięstwo oznaczało, że reprezentacja Polski ukończyła turniej w Gdańsku na drugim miejscu. Wcześniej, po wygranej z Ukrainą (24:23), triumf w całej imprezeie zapewniła sobie Białoruś.