0
3
3

Sampdoria – Juventus 0:1. Cały mecz Linettego

Juventus pokonał na wyjeździe Sampdorię 1:0 (1:0) w meczu 29. kolejki Serie A. Mistrzowie Włoch utrzymali 10-punktową przewagę nad drugim w tabeli Napoli, przerywając jednocześnie dobrą serię klubu z Genui. Całe spotkanie w drużynie gospodarzy rozegrał Karol Linetty.
Karol Linetty i Juan Cuadrado (fot. PAP/EPA)

APLIKACJA TVP SPORT – SPRAWDŹ, JAK POBRAĆ

Pewnie zmierzający po mistrzostwo piłkarze z Turynu byli faworytami niedzielnego meczu, ale mogli się spodziewać trudnej przeprawy. Sampdoria, choć zajmowała dopiero 9. miejsce w tabeli, nie przegrała siedmiu ostatnich spotkań.

W taki sposób Juan Cuadrado strzelił gola na 1:0 dla Juventusu (fot. PAP/EPA) Juventus rozpoczął najlepiej jak mógł. Już w 7. minucie z lewej strony dośrodkował Kwadwo Asamoah, a znakomitą "główką" popisał się Juan Cuadrado. Do końca pierwszej połowy dobre okazje mieli jeszcze Mario Mandzukic i Gonzalo Higuain, ale wynik się nie zmienił.

Od 27. minut goście musieli sobie radzić bez Paulo Dybali, który zasygnalizował uraz i musiał opuścić boisko. Pierwsze doniesienia mówiły o problemach mięśniowych.

W drugiej, wyrównanej połowie obie drużyny były bliskie strzelenia gola. Sampdoria najlepszej okazji na doprowadzenie do remisu nie wykorzystała w 67. minucie. Gospodarze wyprowadzili groźny kontratak, ale strzał Patrika Schicka zablokował w ostatnim momencie Asamoah.

Cały mecz w drużynie gospodarzy rozegrał Karol Linetty. Drugi z polskich piłkarzy Sampdorii – Bartosz Bereszyński – oglądał spotkanie z ławki rezerwowych.