tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wrócił skandalista Spiridonow. Zaproponował sędziemu łapówkę

Aleksiej Spiridonow, jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci współczesnej siatkówki, znów dał o sobie znać. W meczu rosyjskiej Super Ligi jeszcze przed pierwszym gwizdkiem dostał żółtą kartkę, a w trakcie spotkania zaproponował, że zapłaci sędziemu, by ten lepiej uważniej śledził wydarzenia na boisku...
Aleksiej Spiridonow (fot. Getty Images)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Strzelanie do ludzi z wyimaginowanej broni? Nazwanie Polaków "pszekami"? Oplucie polskiego posła? Mało! O Spiridonowie znowu zrobiło się głośno i nie chodzi o jego dyspozycję na boisku.

Sytuacja miała miejsce przy okazji meczu Jeniseja Krasnojarsk (klubu Spiridonowa) z Jugrą Samotłorem Niżniewartowsk, a w roli głównej wystąpił oczywiście rosyjski przyjmujący. Spiridonow z niewiadomych przyczyn jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego otrzymał... żółtą kartkę.

Już przed meczem chcieli nas po prostu "przydusić". Dawno nie widziałem, żeby tak otwarcie oszukiwali, podrzucali takie "świnie". Wstyd! Wielki wstyd i to takim sędziom. A kartkę dostałem chyba za to, że w czasie rozgrzewki dotknąłem stojaka na siatkę... – tłumaczył zażenowany siatkarz.

Ale to był dopiero początek "wojenki" Spiridonowa z arbitrami. W drugim secie jeden z siatkarzy rywali zaatakował wysoko nad rękoma zawodników Jeniseja, ale sędziowie zgodnie uznali, że nastąpiło dotknięcie bloku.

Wtedy cała ławka ruszyła w kierunku arbitra technicznego, a drugiemu sędziemu oberwało się od Spiridonowa. – Podszedłem do niego i zaproponowałem mu pieniądze, jeśli tylko będzie sprawiedliwie sędziował. W tym meczu wszystko działo się tak, by Jugra Samotłor uniknęła po rundzie zasadniczej gry o utrzymanie w lidze – grzmi na łamach "Biznes Online" reprezentant Rosji.

Całą sytuację bacznie śledził główny arbiter i dał "Spirikowi" czerwoną kartkę, co było równoznaczne z bonusowym punktem dla Jugry.

W rosyjskich mediach rozgorzała dyskusja na temat prowadzenia tego spotkania, a także jak surowo powinien zostać ukarany Spiridonow. Na razie jest pewne, że będzie musiał zapłacić karę finansową za czerwoną kartkę i obrażanie arbitrów.

podobne informacje

Spiridonow ukarany. Kuriozalna wysokość grzywny

Spiridonow śpiewa… "Polska, Biało-Czerwoni"

Spiridonow w polskiej koszulce. Wrona: przestańcie się podniecać

Spiridonow zawieszony za gest wobec polskich kibiców