0
2
3

Caen– Monaco 0:3. Świetny mecz Mbappe

Caen przegrało z Monaco 0:3 (0:2) w meczu 30. kolejki Ligue 1. Pełne spotkanie w barwach gości rozegrał Kamil Glik, a kolejny raz dobry występ zapisał Kylian Mbappe.
Kamil Glik (fot. Getty Images)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Drużyna z Księstwa już w 13. minucie strzelili pierwszego gola. Po podaniu Valere’a Germaina do bramki Caen trafił Kylian Mbappe, który w polu karnym ładnie minął obrońców rywala. Lider tabeli Ligue 1 miał zdecydowaną przewagę, ale kolejne bramki padły dopiero po przerwie.

Kylian Mbappe (fot. Getty Images) W 49. minucie bohaterem ponownie był Mbappe, który tym razem wywalczył rzut karny, ponieważ był sfaulowany przez Damiena Da Silvę. Skutecznym wykonawcą "jedenastki" okazał się Fabinho.

Piłkarze Leonardo Jardima dążyli do strzelenia kolejnego gola i w końcu ta sztuka się udała. W ostatnich fragmentach spotkania dośrodkowanie Joao Moutinho wykończył strzałem głową Kylian Mbappe. Cały mecz rozegrał Kamil Glik, ale nie miał on wielu szans, aby powstrzymywać ataki rywala, ponieważ Caen było przez większość czasu stłamszone.

Monaco cały czas prowadzi w tabeli Ligue 1 i ma sześć punktów przewagi nad Paris Saint-Germain. W następnej kolejce zagra na wyjeździe z Angers.