PŚ w kombinacji: piąty triumf w cyklu Erica Frenzela

Niemiec Eric Frenzel po raz piąty z rzędu zdobył Puchar Świata w kombinacji norweskiej. Końcowy triumf przypieczętował zwycięstwem w ostatnich zawodach w tym sezonie w niemieckim Schonach, gdzie Paweł Słowiok zajął 17. miejsce, a Adam Cieślar był 27.
Eric Frenezel (fot. PAP/EPA)

Mistrz olimpijski z Soczi i pięciokrotny mistrz świata w Schonach zwyciężył po raz 10. w tym sezonie. Jest pierwszym dwuboistą, który pięć razy z rzędu zdobył PŚ. Końcowy sukces mógł mu jeszcze odebrać rodak Johannes Rydzek, który miał przewagę po skoku, ale Frenzel zdołał go dogonić i jako pierwszy minął linię mety.

Trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej zajął Japończyk Akito Watabe, który jako jedyny spoza Niemców dwukrotnie w tym sezonie zdołał wygrać pucharowe zawody.

Polacy zdobyli kolejne punkty, chociaż mniej niż w sobotę, gdy Cieślar zajął siódme miejsce, a Słowiok (obaj AZS AWF Katowice) był 18.