0
3
3

Borussia Moenchengladbach – Bayern 0:1. Mueller na wagę zwycięstwa

Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Borussię Moenchengladbach 1:0 (0:0) w spotkaniu 25. kolejki Bundesligi. Robert Lewandowski zagrał od pierwszej minuty, ale był skutecznie powstrzymywany przez obrońców. Zwycięską bramkę zdobył Thomas Mueller, który rozegrał 250. ligowy mecz.
Arjen Robben, Thomas Mueller i Robert Lewandowski (fot. Getty Images)

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ BORUSSIA M'GLADBACH – BAYERN

Przed meczem przypominano, że drużyna z Moenchengladbach nie jest wygodnym rywalem dla Bawarczyków. Od lata 2011 roku Bayern Monachium wygrał cztery razy, ale równie często schodził z boiska pokonany. Nie jest to również "ulubiony" klub Roberta Lewandowskiego, który tylko raz pokonał jego bramkarza – i to jeszcze grając w barwach Borussii Dortmund.

Robert Lewandowski (fot. Getty Images) Po odważnym początku gospodarzy, szybko wyjaśniło się, kto będzie w tym meczu dyktował warunki. Bayern przejął inicjatywę, miał bardzo dużą przewagę w posiadaniu piłki, ale nie przekładało się to na groźne sytuacje pod bramką.

Okazje jednak były. Kilka miał Lewandowski, który niedzielnego meczu raczej nie zaliczy do udanych. Polak, w pierwszej połowie, był uważnie pilnowany przez obrońców, a w sytuacjach, w których udało mu się oddać strzał, brakowało mu precyzji albo "na posterunku" był Yann Sommer.

Bramkarz M'gladbach potwierdził klasę m.in. w 43. minucie. Arjen Robben przeprowadził swoją popisową akcję, uderzył na bramkę, ale... trafił w słupek. Czujny "Lewy" próbował jeszcze dobijać, ale wtedy na drodze stanął mu Sommer.

Po zmianie stron Bayern kontynuował swoją ofensywną grę, ale wciąż nie udawało się zdobyć bramki. Cel osiągnęli jednak w 63. minucie. Thiago Alcantara znakomicie wypatrzył w polu karnym Thomasa Muellera, który wykorzystał okazję i strzelił swojego (dopiero) drugiego gola w sezonie.

Drużyna Carlo Ancelottiego przeważała, ale równie dobrych okazji nie udało jej się stworzyć. W końcówce wszystko na jedną kartę postawili gospodarze, którzy rzucili się do ataku. Kilka razy mocno zagotowało się pod bramką Manuela Neuera, ale mistrzowie Niemiec nie pozwolili już sobie wydrzeć zwycięstwa.

Licznik Roberta Lewandowskiego w Bundeslidze zatrzymał się w tym sezonie na 21 golach. Prowadzi Pierre-Emerick Aubameyang (23), który w piątek zdobył bramkę dla Borussii Dortmund w meczu z Ingolstadt (1:0). 22 gole na koncie ma Anthony Modeste, który w sobotę ustrzelił hat-tricka w zwycięskim meczu FC Koeln z Herthą Berlin (4:2). Walka o tytuł najlepszego strzelca sezonu zapowiada się pasjonująco!