53 Sebastian Szymanski 90'
  Piotr Nowak
  Jacek Magiera

Lechia – Legia 1:2. Hit o dwóch obliczach

Lechia Gdańsk przegrała na swoim stadionie z Legią Warszawa 1:2 (0:0) w meczu zamykającym 26. kolejkę LOTTO Ekstraklasy. Wygraną gościom zapewnił Michał Kucharczyk, który po wejściu z ławki rezerwowych zdobył dwie bramki.
Magiera: Kucharczyk zrobił sobie prezent urodzinowy
Michał Kucharczyk (fot. PAP/Adam Warżawa)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Zapis relacji z meczu Lechia – Legia

Zarówno Jagiellonia, jak i Lech swoje spotkanie bezbramkowo zremisowały, a po pierwszej połowie w Gdańsku zapowiadało się na identyczny rezultat. Piłkarze w jej trakcie oddali tylko jeden celny strzał. Rafał Wolski uderzył z rzutu wolnego i sprawił wiele kłopotów Arkadiuszowi Malarzowi.

Vadis Odjidja Ofoe (L) i Jakub Wawrzyniak (fot. PAP/Adam Warżawa) Kibice, który tłumnie zgromadzili się na Stadionie Energa, mogli obserwować wiele przewinień. Dwa z nich zakończyły się żółtymi kartkami. Akcje były chaotyczne, a zespoły nie potrafiły wymienić kilku celnych podań z rzędu.

Druga część meczu była już zupełnie inna. Lechia rozpoczęła ją od strzelenia gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelił Mario Maloca, a Adam Hlousek – chcąc wybić piłkę – skierował ją do własnej bramki. Reakcja trenera Jacka Magiery była błyskawiczna. Wprowadził Michała Kucharczyka, który chwilę po wejściu na boisko doprowadził do remisu. Asystę przy golu zapisał Guilherme.

Marco Paixao (L) i Arkadiusz Malarz (fot. PAP/Adam Warżawa) Legia mogła szybko wyjść na prowadzenie, gdyby tylko Vadis Odjidja-Ofoe zakończył indywidualną akcję lepszym uderzeniem. Wydawało się, że to goście są bliżej wygranej, ale wtedy obudziła się Lechia. W 71. minucie Marco Paixao znalazł się w sytuacji sam na sam z Malarzem, ale trafił wprost w niego. Jeszcze lepszą szansę miał Rafał Wolski, który wbiegł z piłką w pole karne i z kilku metrów trafił w słupek.

Warszawianie przetrwali ataki rywala i wyprowadzili decydujący cios. Michał Kucharczyk oddał płaski strzał ze skraju pola karnego, z którym nie poradził sobie Kuciak. Zwycięstwo spowodowało, że Legia awansowała na drugie miejsce w tabeli. Ma tyle samo punktów co Lech Poznań i tylko jeden mniej od lidera – Jagiellonii Białystok.