0
2
2

City z Liverpoolem na remis. Niezwykła walka o "czwórkę"

Po bardzo dobrym widowisku, Manchester City zremisował z Liverpoolem 1:1 (0:0) w meczu kończącym 29. kolejkę angielskiej Premier League. Walka o miejsce w Lidze Mistrzów zapowiada się naprawdę pasjonująco...
David Silva (L) i Coutinho (fot. Getty)

Wynik tego spotkania mógł i powinien być inny. W 91. minucie, już w doliczonym czasie, doskonałej sytuacji nie wykorzystał jednak Sergio Aguero – spudłował z najbliższej odległości.

Brak skuteczności i zimnej krwi doskwierał gospodarzom już wcześniej. Odkąd Liverpool trafił na 1:0 (rzut karny, podyktowany za faul Gaela Clichy'ego na Roberto Firmino, wykorzystał w 51. minucie James Milner), na boisku była właściwie tylko jedna drużyna.

Zmasowany atak The Citizens przyniósł efekt już nieco ponad kwadrans później, gdy płaskie dośrodkowanie De Bruyne z prawego skrzydła wykorzystał Aguero. Argentyńczyk miał później jeszcze kilka szans, by zostać bohaterem, ale wszystkie – tak jak tę z ostatnich minut spotkania – zmarnował.

Wynik 1:1 sprawia, że realne szanse na miejsce w pierwszej "czwórce" i grę w Lidze Mistrzów ma wciąż aż siedem zespołów: Chelsea, Tottenham, Manchester City, Liverpool, Arsenal, Manchester United i Everton. Różnica między drugim a siódmym zespołem na dziewięć kolejek przed końcem wynosi dziewięć punktów.