3
:
1
2:1
16'Leandro Daniel Paredes
45'Mohamed Salah
68'Edin Dzeko

AS Roma – Sassuolo 3:1. Efektowny Szczęsny

AS Roma pokonała Sassuolo 3:1 (2:1) w spotkaniu 29. kolejki Serie A. Udany mecz rozegrał Wojciech Szczęsny, który popisał się kilkoma efektownymi interwencjami. Rzymianie utrzymali ośmiopunktowy dystans do prowadzącego w tabeli Juventusu.
Leandro Paredes i Stephan El Shaarawy (fot. Getty Images)

APLIKACJA TVP SPORT – SPRAWDŹ, JAK POBRAĆ

Rzymianie byli zdecydowanymi faworytami meczu z 15. w tabeli Sassuolo. Już w 4. minucie znakomitą okazję miał Mohamed Salah – jego strzał znakomicie wybronił Andrea Consigli, a dobitka poszybowała nad poprzeczką. Gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia i zapewne nie spodziewali się, że od 9. minuty będą musieli... odrabiać straty.

Wojciech Szczęsny (fot. Getty Images) A tak właśnie się stało, gdy na moment przysnęła obrona Romy. Domenico Berardi odegrał przed pole karne do Gregoire'a Defrela, a Francuz mocnym kopnięciem pod poprzeczkę dał swojej drużynie prowadzenie. Strzał był na tyle precyzyjny, że Wojciech Szczęsny nie miał dużych szans na skuteczną interwencję.

Z takiego wyniku goście cieszyli się zaledwie osiem minut. Leandro Paredes uderzył z kilkunastu metrów – mocno, po ziemi – i zmieścił piłkę tuż przy prawym słupku. Już w ostatnich sekundach pierwszej połowy wynik podwyższył Salah. Bramkarz Sassuolo obronił strzał Stephana El Shaarawy'ego, ale "poprawka" Egipcjanina była już skuteczna.

AS Roma mogła prowadzić wyżej, ale trzeba przyznać, że znakomite okazje do wyrównania mieli również rywale. Wynik 2:1 utrzymał się do przerwy, m.in. dzięki kilku znakomitym interwencjom Szczęsnego.

Po zmianie stron Polak nie tracił czujności, ale więcej pracy miał jego kolega po fachu z przeciwnej drużyny. Consigli spisywał się bardzo dobrze, ale w 68. minucie był już bezradny. Kevin Strootman wypatrzył w polu karnym Edina Dzeko, który z bliska strzelił gola na 3:1.