0
3
3

PSG – Lyon 2:1. Paryżanie zwycięscy w hicie

Piłkarze Paris Saint-Germain wygrali 2:1 (2:1) z Olympique Lyon na zakończenie 30. kolejki Ligue 1.. Grzegorza Krychowiaka zabrakło nawet na ławce rezerwowych.
Adrien Rabiot (fot. PAP/EPA)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Drużyna Unaia Emery'ego wciąż liże rany po porażce w Lidze Mistrzów z Barceloną. Przed tygodniem wygrała z ostatnim w tabeli Lorient 2:1, ale w 30. kolejce paryżan czekało o wiele trudniejsze zadanie.

Dodatkową motywacją dla piłkarzy PSG było to, że w rundzie jesiennej ulegli OL 1:2 po golach Genesio i Mathieu Valbueny. Mecz na Parc des Princes niespodziewanie lepiej zaczął się dla przyjezdnych. Już w szóstej minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Valbueny, bramkę zdobył Alexandre Lacazette.

Uskrzydlony Lyon mógł pójść za ciosem i już 120 sekund później powinno być 2:0 – Marquinhos wybił jednak piłkę z linii bramkowej. PSG z czasem doszło do głosu i wyrównało stan meczu w 34. minucie. Wówczas kapitalną akcją popisał się Javier Pastore, który wyłożył piłkę Rabiotowi, a ten dopełnił formalności. Argentyńczyk wystąpił w roli asystenta ponownie w 40. minucie, gdy obsłużył Juliana Draxlera.

PSG do końca spotkania kontrolowało jego przebieg. Kibice zebrani na Parc des Princes nie obejrzeli już goli, a paryżanie mogli się cieszyć z trzech punktów.