MTS Centre
Pojemność: 17000
Widzów: 15294

NHL: szalony mecz w Winnipeg. Wygrana Jets

Z nieba do piekła i z powrotem – taką drogę przebyli hokeiści Winnipeg Jets w niedzielnym meczu z Minnesota Wild. Odrzutowce wygrały 5:4 i przełamały passę czterech kolejnych porażek z tym rywalem.
Mark Scheifele (fot. Getty)

Starcie w Winnipeg pokazało, jak nieprzewidywalnym i szalonym sportem jest hokej.

Gospodarze, Jets, w połowie drugiej tercji prowadzili bowiem już 4:0 i wydawało się, że spokojnie "dowiozą" korzystny wynik. Nic bardziej mylnego: wyżej notowani Wild strzelili cztery gole w ciągu 10 minut, w ostatnich sekundach tej części spotkania doprowadzając do wyrównania.

W tercji trzeciej doszło do zmiany w bramce Jets. Za Connora Hellebuycka pojawił się Michael Hutchinson i... odmienił losy spotkania. Obrona gospodarzy, świadoma, że ma za plecami mniej doświadczonego zawodnika, odzyskała koncentrację i przez całą tercję utrzymała "zero" z tyłu. Co kluczowe: na 7 minut przed końcem spotkania bramkę zdobył Josh Morrissey, zapewniając Jets zwycięstwo.

Zwycięstwo wyjątkowo cenne: pierwsze w pięciu meczach tego sezonu przeciwko Wild. A Minnesota? Niedzielna porażka jest dla nich już piątą z rzędu. Szanse na dogonienie Chicago Blackhawks na szczycie dywizji centralnej maleją już niemal do zera...

NHL: Winnipeg Jets – Minnesota Wild (skrót)