tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Szarapowa zagra na IO? "Gdyby nie dyskwalifikacja..."

Maria Szarapowa w kwietniu wróci do rywalizacji w cyklu WTA po 15-miesięcznej dyskwalifikacji za stosowanie meldonium. Agent Rosjanki Max Eisenbud w rozmowie z CNN przyznał, że pięciokrotna triumfatorka wielkoszlemowych imprez może zagrać na igrzyskach olimpijskich w Tokio.
Maria Szarapowa (fot. Getty)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Miami: trudne losowanie Agnieszki Radwańskiej

Szarapowa po raz ostatni na światowych kortach pojawiła się w styczniu 2016 roku. W ćwierćfinale uległa Serenie Williams, a po kilku tygodniach okazało się, że w jej organizmie znaleziono meldonium. To lek poprawiający pracę serca, powszechnie stosowany w krajach dawnego ZSRR.

Lindsay Davenport (L), Max Eisenbud (P ) (fot Getty) – Gdyby nie dyskwalifikacja prawdopodobnie to byłby ostatni rok Marii. Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności myślę, że zagra w Tokio. Oczywiście, jeśli będzie zdrowa – stwierdził Eisenbud.

Powrót tenisistki na światowe korty wzbudza wiele kontrowersji. Część jej rywalek twierdzi, że Rosjanka nie powinna otrzymywać "dzikich kart" od organizatorów imprez WTA.

Wypowiedzi Caroline Wozniacki czy Angelique Kerber nie robią jednak wielkiego wrażenia na turniejowych dyrektorach. Szarapowa ponownie w cyklu WTA pojawi się pod koniec kwietnia w Stuttgarcie. – Otrzymałem telefony od wszystkich organizatorów imprez WTA – powiedział agent tenisistki.

Maria Szarapowa (fot. Getty) Wiadomo, że Rosjanka przed French Open zagra w Stuttgarcie, Rzymie i Madrycie. Jej występ w Paryżu stoi jednak pod znakiem zapytania. Utytułowana zawodniczka nie jest aktualnie klasyfikowana w rankingu WTA, a prezydent Francuskiej Federacji Tenisowej, Bernard Giudicelli zapowiedział, że mogą pominąć Szarapową przy przyznawaniu "dzikich kart".

Była liderka światowego rankingu podczas zawieszenia skupiła się na promowaniu własnej marki – Sugarpova, która zajmuje się produkcją słodyczy. Tenisistka uczestniczyła też w stażach najlepszej koszykarskiej ligi świata – NBA.

Czy Maria Szarapowa wróci na pozycję liderki rankingu WTA?
Czy Maria Szarapowa wróci na pozycję liderki rankingu WTA?
  • 21.4%Tak
  • 78.6%Nie
Zobacz także Szalony rok Wiesniny. "Wygrana brzmi jak cud"

podobne informacje

French Open: Williams vs Szarapowa – hit z konfliktem w tle

French Open: Szarapowa rozbiła Karolinę Pliskovą

Rzym: dramatyczny mecz Szarapowej

Niezwykła seria Szarapowej. "To się nie powtórzy"