tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Mourinho: wolę triumf w LE niż TOP 4 Premier League

Trener piłkarzy Manchesteru United Jose Mourinho przyznał, że ważniejszy jest dla niego końcowy triumf w Lidze Europejskiej niż zajęcie miejsca w pierwszej czwórce angielskiej ekstraklasy. – To trofeum daje awans do Ligi Mistrzów i szansę na Superpuchar – podkreślił.
Jose Mourinho (fot. Getty Images)

Portugalczyk obiecał, że zrobi wszystko, aby osiągnąć oba cele. – Ale jeśli miałbym wybierać, wolę LE. Daje nam to samo, czyli awans do Champions League. Poza tym każde europejskie trofeum jest prestiżowe, do tego mielibyśmy okazję zdobyć Superpuchar Europy – podkreślił 54-letni szkoleniowiec, cytowany na oficjalnej stronie internetowej Czerwonych Diabłów.

Zespół z Manchesteru zajmuje piąte miejsce w Premier League z 52 punktami. Traci cztery do czwartego Liverpoolu, ale ma też do rozegrania dwa zaległe spotkania. Z kolei w ćwierćfinałowym dwumeczu w LE zmierzy się 13 i 20 kwietnia z Anderlechtem, którego piłkarzem jest Łukasz Teodorczyk. – Musimy jednak zrobić wszystko, żeby awansować do "czwórki" w ekstraklasie, bo zawsze istnieje ryzyko, że nie zdobędziemy trofeum za LE. Chelsea, Tottenham, Arsenal, Liverpool i Manchester City będą już grać tylko po jednym meczu w tygodniu, ale my będziemy walczyć do końca – zapewnił Portugalczyk.

Poprzedni sezon Czerwone Diabły zakończyły na piątym miejscu.

Manchester United wygra Ligę Europejską?
Manchester United wygra Ligę Europejską?
  • 66.7%Tak
  • 33.3%Nie