tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Operacja Czarnogóra. Kadrowicze rozpoczęli zgrupowanie

Obrońca Girondins Bordeaux Igor Lewczuk jako pierwszy stawił się na zgrupowaniu piłkarskiej reprezentacji Polski, która w Warszawie będzie przygotowywała się do niedzielnego meczu w Podgoricy z Czarnogórą w eliminacjach mistrzostw świata 2018.
Piłkiarze reprezentacji Polski (fot. Getty Images)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Część zawodników przylatuje do Warszawy na własną rękę i nie mamy szczegółowej wiedzy o ich przybyciu. Najważniejsze, aby do godz. 19.30 cały zespół był w komplecie – powiedział rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

Lewczuk stawił się w warszawskim hotelu już w niedzielę. Obawiał się, że w związku z zapowiadanym na poniedziałek strajkiem francuskich linii lotniczych, będzie miał problemy z dotarciem na Warszawy na czas.

Adam Nawałka: mamy plan "A" i plan "B" Większe zainteresowanie wzbudzają kwestie bezpieczeństwa w kontekście ostatniej, wyjazdowej rywalizacji z Czarnogórą. Spotkanie we wrześniu 2012 roku w Podgoricy było kilkukrotnie przerywane z powodu zachowania kibiców na trybunach. Rzucali bowiem na murawę krzesełka i petardy. Jedną z nich został ogłuszony bramkarz Przemysław Tytoń.

Zdajemy sobie sprawę z okoliczności jakie będą towarzyszyły temu meczowi. Wizytowałem obiekt w Podgoricy. Sektory za bramkami oddzielone są od boiska siatkami, więc na murawę nie powinny spaść żadne przedmioty. Zdajemy się na profesjonalizm gospodarzy, którzy muszą zapewnić nam bezpieczeństwo. Dlatego nie podejmujemy żadnych dodatkowych działań – powiedział dyrektor reprezentacji Polski Tomasz Iwan.

Po czterech kolejkach eliminacji MŚ 2018 reprezentacja Polski z dorobkiem 10 punktów prowadzi w grupie E. Na drugim miejscu z siedmioma punktami jest Czarnogóra. Piłkarze reprezentacji Polski do piątku będą trenowali na boiskach Polonii Warszawa, Drukarza oraz KS ZWAR. W sobotę biało-czerwoni wylecą do Podgoricy, gdzie dzień później o godz. 20:45 zagrają z Czarnogórą.

JAK GRALI KADROWICZE?

Kamil Wilczek powinien wyjść w jedenastce na mecz z Czarnogórą?
Kamil Wilczek powinien wyjść w jedenastce na mecz z Czarnogórą?
  • 51.7%Tak
  • 48.3%Nie
Misja "Czarnogóra" rozpoczęta. Nawałka czeka na piłkarzy
Tomasz Sokołowski: nie ma nazwisk anonimowych
Kolejny tytuł dla piłkarskiej reprezentacji Polski. Wyróżnienie "Wprost"
Zagramy takim samym składem, jak z Rumunią

podobne informacje

Mundial 2018. Zmiana strategii Meksyku. Z Koreą Południową bez gwiazdy?

Mundial 2018. Sobota z Rosją. Niemcy, Meksyk i Belgia w grze

Mundial 2018. Człowiek jednego zespołu. Dlaczego Shaqiri nie radzi sobie w klubach?

Mundial 2018. Zatrzymano siedmiu kibiców Argentyny, FIFA zszokowana