tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Fabiański: muszę stale walczyć o miejsce w kadrze

– Umocnić się jeszcze bardziej na prowadzeniu w eliminacyjnej tabeli – taki jest nasz cel na mecz w Podgoricy – powiedział bramkarz piłkarskiej reprezentacji Polski Łukasz Fabiański. W poniedziałek biało-czerwoni rozpoczęli zgrupowanie przed spotkaniem z Czarnogórą.
Łukasz Fabiański (fot. Getty Images)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

W czterech dotychczasowych spotkaniach w el. mistrzostw świata 2018 Polacy zdobyli 10 punktów. Kolejno zremisowali z Kazachstanem 2:2, a następnie pokonali Danię 3:2, Armenię 2:1 i Rumunię 3:0. Za każdy razem w bramce grał Fabiański. W ubiegłorocznych mistrzostwach Europy w pierwszym spotkaniu (z Irlandią Północną) wystąpił Wojciech Szczęsny, ale potem jego miejsce zajął Fabiański.

My, bramkarze, jesteśmy świadomi, że przyjeżdżając na zgrupowanie nic nie jest tobie dane, że o pozycję trzeba walczyć. Myślę, że teraz będzie podobnie – stwierdził Fabiański po przyjeździe do jednego ze stołecznych hoteli, będących bazą kadry narodowej.

Wojciech Szczęsny (fot. Getty Images) Na niedzielny (26 marca) mecz z Czarnogórą trener Adam Nawałka powołał Fabiańskiego (Swansea City), Szczęsnego (AS Roma) i Łukasza Skorupskiego (Empoli). Nie ma Artura Boruca (Bournemouth), który niedawno ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery.

Z Arturem miałem okazję chwilę porozmawiać przy okazji sobotniego spotkania w lidze angielskiej (Bournemouth – Swansea City 2:0 – przyp.red.). Szkoda, że go już nie ma w kadrze, bo miał duży wpływ na atmosferę w zespole, ale takie są koleje losów. Przychodzi moment, że zawodnik kończy karierę, ale są kolejni walczący o miejsce w reprezentacji – dodał bramkarz walijskiej drużyny.

W tabeli Premier League Swansea City zajmuje 17., ostatnie "bezpieczne" miejsce. Ma przewagę trzech punktów nad ekipą Hull City, w której od kilku tygodni gra Kamil Grosicki.

Coś ruszyło w dobrym kierunku w klubie, jeśli chodzi o porównanie sytuacji do tej sprzed poprzedniego zgrupowania kadry narodowej. Nastawienie jest pozytywne i wierzę w utrzymanie. Z wielką radością stawiłem się dziś na zgrupowanie, stęskniłem się za atmosferą – przyznał 31-letni bramkarz.

Adam Nawałka: mamy plan "A" i plan "B" Biało-czerwoni udadzą się do Podgoricy bronić pozycji lidera swojej grupy eliminacyjnej.Naszym celem jest umocnić się jeszcze bardziej na prowadzeniu. W eliminacjach każdy mecz jest ważny, nie ma gier o nic. Mamy świadomość, że w przypadku zdobycia trzech punktów, zwłaszcza w starciu z takim rywalem, zrobimy kolejny krok ku obranemu celowi – uważa Fabiański.

Polacy po raz drugi wystąpią na stadionie pod Goricom. Niecałe pięć lat temu zremisowali tam 2:2 na inaugurację el. MŚ 2014. Fabiański był wówczas rezerwowym, a w bramce zagrał Przemysław Tytoń.

Pamiętam gorącą atmosferę, mecz parokrotnie był przerywany (kibice rzucali petardami w kierunku Tytonia – przyp.red.). Teraz też nastawiamy się na nieprzyjemne spotkanie mając na myśli atmosferę, nastawienie kibiców i sposób ich dopingu. Może mniejszy, ale jakiś przedsmak tego mieliśmy w Rumunii. Jestem przekonany, że będziemy w stanie dobrze przygotować się na to, co nas czeka w Podgoricy – podsumował Fabiański.

podobne informacje

Brożek, Głowacki, Mila... Pożegnania na Narodowym

ESPN: Polska to nie tylko "Lewy". Będą czarnym koniem turnieju

Nawałka podał szeroką kadrę na mundial w Rosji!

Dziś poznamy szeroką kadrę Nawałki na mundial w Rosji