tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Vucinić wraca po ponad roku. Zagra z Polską?

26 marca w Podgoricy reprezentacja Polski rozegra ważny mecz z Czarnogórą w eliminacjach do mistrzostw świata 2018. Do kadry rywali biało-czerwonych powrócił Mirko Vucinić, który z powodu kontuzji nie zagrał w żadnym spotkaniu... od listopada 2015 roku!
Mirko Vucinić (fot. Getty Images)

Ostatnie spotkanie w barwach swojej reprezentacji rozegrał 9 października 2015 roku. Był to mecz z Austrią w kwalifikacjach do mistrzostw Europy 2016 we Francji. Czarnogóra przegrała tamten mecz 2:3, a Vucinić zawiódł. W końcówce otrzymał czerwoną kartkę, a jego drużyna przegrała 2:3 po bramce w doliczonym czasie gry.

Napastnik nie mógł spodziewać się, że będzie to jeden z jego ostatnich występów przez najbliższe półtora roku. 17 listopada bronił barw swojej obecnej drużyny ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Al-Jaziry, która rozgrywała pucharowy mecz. W jego trakcie Vucinić doznał poważnej kontuzji kolana, która wyeliminowała go na kilkanaście miesięcy.

Mirko Vucinić (fot. Getty Images) Już od pewnego czasu bałkańskie media donosiły, że piłkarz wrócił do treningów i być może zostanie powołany przez selekcjonera kadry – Ljubisy Tumbakovicia – na mecz z Polską. Tak właśnie się stało, ale prasa zastanawia się, jaką rolę może spełnić zawodnik, który przez bardzo długi czas leczył poważną kontuzję.

Vucinić jest największą gwiazdą reprezentacji i jeżeli nie pomoże jej bezpośrednio na boisku, to na pewno mentalnie w szatni zrobi swoje – ocenił Marcin Garuch, który jest piłkarzem czarnogórskiego FK Grbalj Radanovici.

Ljubisa Tumbaković (fot. Getty Images) Media donoszą, że Vucinić jest w konflikcie ze swoim obecnym zespołem i został z niego usunięty. Od czasu wyleczenia kontuzji trenuje indywidualnie i nosi się z zamiarem odejścia. Chętnych na jego usługi ponoć nie brakuje, a samemu piłkarzowi jest najbliżej do Włoch, gdzie występował jeszcze kilka lat temu, broniąc m.in. barw Romy i Juventusu.

Teraz pytają o niego Bologna, Fiorentina oraz jeden z byłych klubów – Lecce. Według mediów może także obrać popularne ostatnio kierunki – USA lub Chiny.

Kapitan reprezentacji Czarnogóry miał już okazję zagrać przeciwko Polsce. Miało to miejsce we wrześniu 2012 roku. Było to inauguracyjny mecz eliminacji mistrzostw świata 2014. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, a Vucinić był strzelcem jednego z goli.

podobne informacje

Piłkarze Czarnogóry rozczarowani. "Przestraszyliśmy się"

El. MŚ: dziesięć lat od pierwszego meczu Czarnogóry

Debiutant na ratunek Czarnogórze w meczu z Polską?

Kadra Czarnogóry na mecz z Polską. Powrót lidera