Air Canada Centre
Pojemność: 20049
Widzów: 19347

NHL: bohater Bozak. Cenna wygrana Maple Leafs

Dzięki znakomitej końcówce, hokeiści Toronto Maple Leafs pokonali odwiecznych rywali z Boston Bruins 4:2 (1:1, 0:0, 3:1), znacząco zwiększając swoje szanse na awans do fazy play-off. Cztery z sześciu goli padły w ciągu ostatnich dwóch minut...
NHL: kapitalna końcówka! Cztery gole w...
Tyler Bozak (fot. Getty)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

To był mecz "wagi ciężkiej" z wielu powodów. Przede wszystkim: Toronto Maple Leafs i Boston Bruins to odwieczni rywale, którzy w nocy z poniedziałku na wtorek polskiego czasu zmierzyli się już po raz 666. w historii. Po drugie: oba zespoły walczą o awans do play-off i niewykluczone, że jeden zagra w tej fazie kosztem drugiego. Po trzecie: Klonowe Liście wygrały cztery poprzednie spotkania w tym sezonie, więc Niedźwiadki za nic w świecie nie chciały sobie pozwolić na utrzymanie upokarzającego bilansu.

Po golach Davida Backesa i Morgana Rielly'ego, zdobytych jeszcze w pierwszej tercji, długo utrzymywał się remis. Gdy wszyscy kibice w hali w Toronto szykowali się już na dogrywkę, na niecałe trzy minuty przed końcem doszło do przełomu: Dominic Moore (Boston Bruins) został odesłany na ławkę kar, a Maple Leafs mieli rozgrywać końcówce w przewadze.

I zrobili to po mistrzowsku! Na 1:57 przed końcem spotkania zamieszanie pod bramką wykorzystał Tyler Bozak, wprawiając w euforię fanów i wszystkich kolegów z zespołu. Bruins zmuszeni byli do desperacji, więc szybko zrezygnowali z usług Tuukki Raska. Choć byli blisko wyrównania, wystarczył jeden błąd, by William Nylander skierował krążek do pustej bramki. Niedługo po wznowieniu tej samej sztuki dokonał Nazem Kadri, na tablicy wyników było 4:1 i stało się jasne, że gospodarze tego meczu nie przegrają.

Co ciekawe, rezultat spotkania zamknął... Dominic Moore. Gracz z Bostonu strzelił tym samym swojego 100. gola w lidze, osiągając prawdopodobnie najsmutniejszy kamień milowy w ostatnich sezonach ligi NHL.

NHL: SZALONY MECZ W WINNIPEG. WYGRANA JETS

NHL: Toronto Maple Leafs – Boston Bruins (mecz)