0
4
6

Podolski pożegnał się z kadrą pięknym golem

Reprezentacja Niemiec pokonała Anglię 1:0 (0:0) w spotkaniu towarzyskim rozegranym w Dortmundzie. Środowe starcie było pożegnaniem z kadrą Lukasa Podolskiego. 31-latek strzelił przepięknego gola, który był jego 49. trafieniem w narodowych barwach.
Niemcy – Anglia: kapitalna bramka Podolskiego
Lukas Podolski (fot. Getty)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Przed spotkaniem miała miejsce ceremonia pożegnalna Podolskiego. – Dziękuję za wszystko – powiedział wzruszony piłkarz. Kibice przygotowali specjalnie dla niego efektowną oprawę.

Mecz towarzyski: Niemcy – Anglia (skrót) Pierwsza połowa meczu jednak nie porwała. Na pierwszą klarowną okazję trzeba było czekać do 31. minuty. Wtedy Adam Lallana wyszedł sam na sam z bramkarzem rywali i trafił w słupek. Tuż przed przerwą Niemców uratował Marc-Andre ter Stegen, który obronił strzał Delle Alliego. Nie było to jednak zbyt trudne, bo Anglik kopnął piłkę wprost w niego.

Na początku drugiej części gry dogodną sytuację mieli gospodarze. Po rzucie rożnym piłkę wypiąstkował Joe Hart, a z szesnastu metrów tuż obok słupka uderzył Julian Brandt. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem do akcji wszedł główny bohater.

Wzruszające pożegnanie Podolskiego. "Dziękuję za wszystko" W 69. minucie Podolski przymierzył idealnie z dystansu i nie dał żadnych szans bramkarzowi gości. Chwilę później mogło być 2:0, ale Leroya Sane powstrzymał bramkarz Anglików.

W 84. minucie "Poldi" definitywnie pożegnał się z kadrą. Napastnika zmienił Sebastian Rudy. W końcówce dobrą sytuację miał jeszcze Andre Schuerrle. Piłka po odbiciu się jednego z rywali wyszła jednak na rzut rożny.