tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

El. MŚ 2018: Buffon szykuje się na 1000. mecz w karierze

Niezwykły jubileusz będzie w piątek obchodził bramkarz piłkarskiej reprezentacji Włoch Gianluigi Buffon. Mecz eliminacji mistrzostw świata 2018 z Albanią w Palermo będzie jego tysięcznym spotkaniem o stawkę w karierze.
Gianluigi Buffon (fot. Getty Images)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Będę szczery: trochę mnie to zdenerwowało. Byłem przekonany, że rozegrałem tych meczów znacznie więcej. To był cios dla mojego ego – żartował 39-letni Buffon, cytowany w serwisie internetowym ESPN.

To wielkie osiągnięcie. Jedyne co mogę powiedzieć na pewno: drugiego tysiąca nie będzie – dodał najdroższy bramkarz w historii futbolu. Pierwszy raz w seniorskiej drużynie wystąpił 1 listopada w 1995 roku, kiedy dostał się do pierwszego składu Parmy. Miał wówczas 17 lat. W tym klubie rozegrał 220 meczów, a później 612 w Juventusie Turyn. Ma też 167 występów w drużynie narodowej.

Jeśli Azzurri awansują na przyszłoroczny mundial, a Buffon znajdzie się w kadrze, będą to jego szóste mistrzostwa świata. – Później będę musiał poważnie zastanowić się nad przyszłością. Zobaczymy, co podpowie mi serce... – powiedział jeden z najlepszych bramkarzy w historii Włoch, mistrz świata z 2006 roku.

Spotkanie w Palermo rozpocznie się o godzinie 20.45.

podobne informacje

Koledzy żegnają Buffona. "Zostawi ogromną pustkę"

Oklaski, wzruszenie i łzy. Huczne pożegnanie Buffona

Wzruszający mecz Juve. Piękne pożegnanie Buffona

Szczęsny się doczekał. Polak numerem jeden w Juve