tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ski Classics: Kowalczyk tuż za podium w Arefjaellsloppet

Justyna Kowalczyk zajęła czwarte miejsce w maratonie Arefjaellsloppet, zaliczanym do cyklu Visma Ski Classics. Wygrała Szwedka Britta Norgren, która wyprzedziła Czeszkę Katerinę Smutną i Norweżkę Kari Vikhagen Gjeitnes.
Justyna Kowalczyk (fot. Getty Images)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Polka straciła do zwyciężczyni 33,1 s. Smutna była wolniejsza o 2 s., a trzecia Gjeitnes 4,9 s. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Norweg Anders Aukland. O jego zwycięstwie nad rodakiem Tordem Aslem Gjerdalenem zdecydowała analiza zapisu wideo.

Maratony mają długą tradycję, jednak cykl Ski Classics do życia powołano w 2011 roku. W wyścigach zawodowcy startują razem z amatorami. Wśród uczestników nie brakuje narciarzy mających doświadczenie w rywalizacji na tradycyjnych dystansach.

W historii swojej rywalizacji w Ski Classics podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego ma na koncie trzy zwycięstwa. W 2015 roku wygrała w Biegu Wazów, rok później właśnie Arefjaellsloppet, a tydzień temu w norweskim Birkebeinerrennet.

Do końca cyklu pozostały dwa biegi. 1 kwietnia Kowalczyk wystartuje w Norwegii (Reistadlopet, 50 km), a tydzień później w Finlandii (Yllas-Levi, 67 km).

podobne informacje

EYOF: Monika Skinder z pierwszym medalem w historii biegów narciarskich

Justyna Kowalczyk wystąpi w Biegu Piastów

Błąd organizatorów Ski Classics. Justyna Kowalczyk startowała jako... Norweżka

Visma Ski Classics: Justyna Kowalczyk piąta w 70-kilometrowym biegu Marcialonga