tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Tarnowski prowadzi w regatach o Puchar Księżniczki Zofii

Paweł Tarnowski prowadzi po czterech wyścigach żeglarskiej klasy RS:X w regatach o Puchar Księżniczki Zofii na Majorce. W rywalizacji kobiet w pierwszej dziesiątce są aż trzy Polki, a najlepsza z nich Zofia Noceti-Klepacka zajmuje czwarte miejsce.
Windsurfing (fot. Getty Images)

Zawodniczka Legii Warszawa była we wtorek kolejno czwarta i piąta. Trzy pozycje za nią sklasyfikowana jest Maja Dziarnowska, a dziewiąta jest mistrzyni świata Małgorzata Białecka. Dalsze lokaty zajmują Kamila Smektała – 16., Agnieszka Bilska – 23., Karolina Lipińska – 34., Patrycja Lis – 46. i Zuzanna Czuryło – 53. miejsce w gronie 58 zawodniczek.

Tarnowski we wtorkowych wyścigach był drugi i dziewiąty, ale utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Dzień wcześniej zajął pierwsze i drugie miejsce. W tej konkurencji startuje jeszcze czterech innych Polaków: Radosław Furmański jest 23., Maciej Kluszczyński – 29., Marcin Urbanowicz – 31., Dawid Furmański – 71. na 96 zawodników.

Po czterech wyścigach w klasie 470 wśród kobiet dziewiąte są Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar, które triumfowały w ostatnim wtorkowym wyścigu. W zmaganiach mężczyzn 34. pozycję zajmują Maciej Sapiejka i Adam Krefft, a Kamil Cesarski i Beniamin Waszkiewicz są na 47. miejscu w gronie 56 startujących.

W klasie Finn 13. jest Piotr Kula, a 25. miejsce zajmuje Mikołaj Lahn. Dopiero na 44. pozycji wśród 57 zawodników sklasyfikowany jest Krzysztof Stromski.

Regaty na Balearach zakończą się w sobotę.

podobne informacje

"Orły Sportu", Zofia Klepacka o dzieciach, treningach bokserskich i Kazimierzu Deynie

Zofia Klepacka liderką mistrzostw Europy w windsurfingu

ME w windsurfingu: niespodzianka wśród Polaków

Paweł Tarnowski przed mistrzostwami Europy w windsurfingu: chcę wypaść jak najlepiej