tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kara Messiego zbyt surowa? "Nie chciałem go obrazić"

Leo Messi został zawieszony na cztery mecze za obrażenie sędziego w spotkaniu z Chile. Piłkarz reprezentacji Argentyny twierdzi, że przekleństw nie adresował w stronę arbitra liniowego. "Nigdy nie chciałem go obrazić. To było rzucone w powietrze" – napisał w oświadczeniu.
Leo Messi (fot. Getty)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Wysokość kary oburzyła klub piłkarza i przedstawicieli argentyńskiej federacji, którzy zapowiedzieli wniesienie apelacji. Jeśli jednak FIFA pozostanie nieugięta, to Messiego zabraknie w meczach przeciwko Urugwajowi, Wenezueli i Peru.

Załamany Messi po porażce z Brazylią w Belo Horizonte (fot. Getty) W pierwszym starciu bez swojego lidera Albicelestes ulegli 0:2 Boliwii w La Paz. Na osiem spotkań eliminacyjnych bez piłkarza FC Barcelona wygrali zaledwie jedno.

– Jesteśmy zaskoczeni, że została podjęta taka decyzja. Byliśmy źli, ponieważ miało to miejsce kilka godzin przed meczem. Chcemy zmniejszenia kary. Historia pokazuje, że może zostać skrócona. Znamy takie przykłady. Messi jest przybity, tak jak my wszyscy. Nie godzimy się na takie postępowanie FIFA – przyznał sekretarz argentyńskiej federacji, Jorge Miadosqui.

Argentyna po czternastu spotkaniach eliminacji mistrzostw świata 2018 zajmuje piąte miejsce w tabeli strefy CONMEBOL. Zespołowi Edgardo Bauzy do rozegrania pozostały cztery starcia, w tym dwa wyjazdowe, w których zmierzą się z Urugwajem i Ekwadorem. Bezpośredni awans wywalczą cztery drużyny, piąty zmierzy się w barażu z zespołem ze strefy Australii i Oceanii.

Bez Messiego ani rusz... Co z tą Argentyną?

Czy Argentyna awansuje na mistrzostwa świata?
Czy Argentyna awansuje na mistrzostwa świata?
  • 59.0%Tak
  • 41.0%Nie

podobne informacje

Ronaldo nadal mało Złotych Piłek. "Bitwa z Messim trwa"

Nie było niespodzianki. Złota Piłka dla Ronaldo

Fortuna za sam podpis. Nowa umowa Messiego

Tegoroczna Złota Piłka pod… Wieżą Eiffla