tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MP: Gąsienica-Daniel i Habdas najlepsi w slalomie gigancie

Maryna Gąsienica-Daniel oraz Piotr Habdas zwyciężyli w niedzielę w slalomie gigancie, drugiej konkurencji mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim, które rozgrywane są w czeskiej miejscowości Szpindlerowy Młyn.
Maryna Gąsienica-Daniel (fot. Getty Images)

Wśród pań drugi złoty medal wywalczyła Gąsienica-Daniel, uzyskując 2,46 sekundy przewagi nad Darią Krajewską. Brązowy medal zdobyła Katarzyna Wąsek – strata 5,43 s. – Bardzo się cieszę z drugiego złota. W pierwszym przejeździe starałam się jechać normalnie i atakować. W drugim nie powiem, że jechałam ostrożnie, ale z kontrolą – przyznała mistrzyni Polski.

Niespodzianką było zwycięstwo Habdasa, który zdobył swój pierwszy tytuł w rywalizacji seniorów. Drugie miejsce po zaciętej walce zajął Maciej Bydliński, mistrz w slalomie, który stracił do rywala 0,02 s. Na trzeciej pozycji uplasował się Szymon Bębenek ze stratą 0,28 s. – Bardzo się cieszę ze zwycięstwa, tym bardziej, że po pierwszym przejeździe byłem piąty. W drugim postawiłem wszystko na jedną kartę i się udało. Niewiele wygrałem z Maćkiem, ale jednak wygrałem. Gratuluję wszystkim chłopakom – powiedział Habdas.

Mistrzostwa, które miały trwać do wtorku (planowano jeszcze supergigant i kombinacja alpejska), zostały w niedzielę zakończone. Powodem były pogarszające się warunki atmosferyczne, wysoka temperatura powietrza spowodowała, że śnieg praktycznie całkowicie zniknął.

podobne informacje

Alpejski PŚ: zwycięzcy giganta w Beaver Creek grozi dyskwalifikacja

Puchar Świata w narciarstwie alpejskim: zawody przeniesione do Włoch

Alpejski PŚ: Stefan Luitz wygrał slalom gigant w Beaver Creek

Alpejski PŚ: debiutanckie zwycięstwo Mikaeli Shiffrin w supergigancie