tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Finały Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej po zakończeniu sezonu

Podczas posiedzenia komitetu wykonawczego w Helsinkach, UEFA podjęła decyzję, że od 2019 roku finały Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej zostaną rozegrane w tym samym tygodniu, już po zakończeniu sezonu ligowego.
Piłkarze Realu Madryt (fot. Getty Images)

Decyzja obejmuje lata 2019-21. Finał Ligi Europejskiej w 2019 roku zostanie rozegrany 29 maja. Data rozegrania finału Ligi Mistrzów nie została oficjalnie potwierdzona, ale w związku z powyższym można założyć, że będzie to 1 czerwca. Stadiony, na których zostaną rozegrane te spotkania, nie zostały jeszcze ogłoszone.

Tegoroczny finał LM odbędzie się 3 czerwca w Cardiff. Z kolei finał LE zaplanowano na 24 maja w Sztokholmie. Nie wszystkie rozgrywki krajowe będą już wówczas zakończone. Przykładowo włoska Serie A ostatnią kolejkę sezonu rozegra 28 maja.

Ponadto podczas posiedzenia ustalono m.in. kształt futsalowych mistrzostw Europy oraz potwierdzono termin rozegrania mistrzostw Europy do lat 19 we Włoszech w 2019 roku (16 - 30 czerwca). Kolejne spotkanie komitetu wykonawczego odbędzie się 1 czerwca w Cardiff.

podobne informacje

El. LM: Legia Warszawa poznała pierwszego rywala

El. LM: Legia Warszawa pozna pierwszego rywala

LM piłkarek ręcznych: Perła Lublin rozpocznie od kwalifikacji

VIVE i Perła zgłoszone do Ligi Mistrzów. Wisła stara się o "dziką kartę"