tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Sensacyjny powrót do kadry skoczków

W kadrze A polskich skoczków narciarskich na kolejny sezon znajdzie się Krzysztof Miętus – potwierdził sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego Tomasz Wieczorek. Skład będzie liczył siedmiu zawodników.
Krzysztof Miętus (fot. Getty)

26-letni Miętus w przeszłości startował w zawodach Pucharu Świata, a jego najlepsze osiągnięcie to 11. miejsce w zawodach w Klingenthal w 2013 roku. W 2010 roku uczestniczył w igrzyskach olimpijskich w Vancouver, gdzie w obu konkursach indywidualnych uplasował się na 36. pozycji.

Decyzja o powołaniu jest bardzo zaskakująca, biorąc pod uwagę fatalne występy Miętusa w poprzednim sezonie. Skoczek z Zakopanego nie zdobył ani jednego punktu nawet w... Pucharze Kontynentalnym.

Pierwsza taka zima w historii polskich skoków Oprócz Miętusa w kadrze A mają znaleźć się Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Jakub Wolny. Zaskoczeniem jest brak Jana Ziobry, który w poprzednim sezonie regularnie punktował w zawodach PŚ, w sumie gromadząc 122 punkty.

Austriacki szkoleniowiec uważa, że warto zainwestować w Wolnego oraz Miętusa i poddać ich mocnym sprawdzianom. Jednocześnie nie zamyka drzwi przed innymi zawodnikami. Jego zdaniem kadra A powinna być płynna, a o jej składzie ma decydować forma skoczków – powiedział Wieczorek.

Sekretarz generalny PZN potwierdził wcześniejsze ustalenia związku, że ośmioosobową kadrę B prowadzić będzie czeski szkoleniowiec Radek Zidek, a juniorską – jak dotychczas – Maciej Maciusiak.

Czytaj też: Ostatni raz dwudziestolatka. Perspektywy kadry i Stocha

Włodzimierz Szaranowicz w "Zwarciu": w kadrze jest kult Horngachera

podobne informacje

Krzysztof Miętus zakończył karierę

Puchar Kontynentalny: 13 Polaków wystartuje w Zakopanem

Letnia GP: znamy skład reprezentacji na Hakubę

Puchar Beskidów: 86 zawodników na starcie