tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Oficjalnie: Fonfara znów powalczy o pas mistrza świata!

Andrzej Fonfara (29-4, 17 KO) stanie przed kolejną szansą na wywalczenie tytułu mistrza świata federacji WBC w kategorii półciężkiej. 3 czerwca Polak zmierzy się z Adonisem Stevensonem (28-1, 23 KO). Obaj spotkali się już w maju 2014 roku – Kanadyjczyk wygrał jednogłośnie na punkty, ale wcześniej znalazł się na deskach.
Andrzej Fonfara (L) (fot. Getty)

2017 ROK – CZAS PRZEŁOMU DLA BOKSU ZAWODOWEGO?

Po tamtej porażce "Polski Książę" wrócił serią zwycięstw nad wysoko notowanymi przeciwnikami, pokonując między innymi Julio Cesara Chaveza juniora (50-2-1, 32 KO) i Nathana Cleverly'ego (30-3, 16 KO). W czerwcu 2016 roku Fonfara został sensacyjnie znokautowany przez Joe Smitha juniora (23-1, 19 KO) już w pierwszej rundzie i wydawało się, że na mistrzowską szansę będzie musiał długo poczekać.

Chavez pada na deski. Fonfara wygrywa przez TKO! 4 marca 2017 roku Polak zanotował jednak ważne zwycięstwo. W ostatniej rundzie znokautował byłego mistrza świata Chada Dawsona (34-5, 19 KO) i awansował na siódme miejsce w rankingu federacji WBC. Stevenson był w ostatnich tygodniach przymierzany do Seana Monaghana (28-0, 17 KO), ale wybrał rewanż z Fonfarą.

39-letni Kanadyjczyk spotkał się z Polakiem w maju 2014 roku. W pełnym zwrotów akcji pojedynku obaj lądowali na deskach, jednak po dwunastu rundach sędziowie nie mieli wątpliwości i przyznali zwycięstwo (116:109, 115:110, 115:110) obrońcy tytułu.

Stevenson wywalczył tytuł w czerwcu 2013 roku, nokautując w pierwszej rundzie Dawsona. Od tamtej pory bronił go siedmiokrotnie i Fonfara jest jednym z dwóch pretendentów, którzy byli w stanie wytrwać z nim w ringu dwanaście rund.

O zakontraktowaniu rewanżowego pojedynku mistrz WBC poinformował w mediach społecznościowych. Pięściarze znów spotkają się w kanadyjskim Quebecu. Posiadaczem pozostałych trzech pasów – federacji WBA, WBO i IBF – jest Andre Ward (31-0, 15 KO), który 17 czerwca zmierzy się w rewanżowym starciu z Siergiejem Kowaliowem (30-1-1, 25 KO).

SZPILKA DLA SPORT.TVP.PL: NIGDY NIE PODAM RĘKI ZIMNOCHOWI!

WACH DLA SPORT.TVP.PL: WALKA ZE SZPILKĄ CHOĆBY JUTRO!

podobne informacje

Udany debiut Fonfary w nowej kategorii wagowej

Maciej Sulęcki i Krzysztof Głowacki liderami rankingu WBC

Zmarł były reprezentant Polski w hokeju

Fonfara zmieni wagę? Szpilka: byłby szybszy i świeższy, ale...