tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Oficjalnie: Fonfara znów powalczy o pas mistrza świata!

Andrzej Fonfara (29-4, 17 KO) stanie przed kolejną szansą na wywalczenie tytułu mistrza świata federacji WBC w kategorii półciężkiej. 3 czerwca Polak zmierzy się z Adonisem Stevensonem (28-1, 23 KO). Obaj spotkali się już w maju 2014 roku – Kanadyjczyk wygrał jednogłośnie na punkty, ale wcześniej znalazł się na deskach.
Andrzej Fonfara (L) (fot. Getty)

2017 ROK – CZAS PRZEŁOMU DLA BOKSU ZAWODOWEGO?

Po tamtej porażce "Polski Książę" wrócił serią zwycięstw nad wysoko notowanymi przeciwnikami, pokonując między innymi Julio Cesara Chaveza juniora (50-2-1, 32 KO) i Nathana Cleverly'ego (30-3, 16 KO). W czerwcu 2016 roku Fonfara został sensacyjnie znokautowany przez Joe Smitha juniora (23-1, 19 KO) już w pierwszej rundzie i wydawało się, że na mistrzowską szansę będzie musiał długo poczekać.

Chavez pada na deski. Fonfara wygrywa przez TKO! 4 marca 2017 roku Polak zanotował jednak ważne zwycięstwo. W ostatniej rundzie znokautował byłego mistrza świata Chada Dawsona (34-5, 19 KO) i awansował na siódme miejsce w rankingu federacji WBC. Stevenson był w ostatnich tygodniach przymierzany do Seana Monaghana (28-0, 17 KO), ale wybrał rewanż z Fonfarą.

39-letni Kanadyjczyk spotkał się z Polakiem w maju 2014 roku. W pełnym zwrotów akcji pojedynku obaj lądowali na deskach, jednak po dwunastu rundach sędziowie nie mieli wątpliwości i przyznali zwycięstwo (116:109, 115:110, 115:110) obrońcy tytułu.

Stevenson wywalczył tytuł w czerwcu 2013 roku, nokautując w pierwszej rundzie Dawsona. Od tamtej pory bronił go siedmiokrotnie i Fonfara jest jednym z dwóch pretendentów, którzy byli w stanie wytrwać z nim w ringu dwanaście rund.

O zakontraktowaniu rewanżowego pojedynku mistrz WBC poinformował w mediach społecznościowych. Pięściarze znów spotkają się w kanadyjskim Quebecu. Posiadaczem pozostałych trzech pasów – federacji WBA, WBO i IBF – jest Andre Ward (31-0, 15 KO), który 17 czerwca zmierzy się w rewanżowym starciu z Siergiejem Kowaliowem (30-1-1, 25 KO).

SZPILKA DLA SPORT.TVP.PL: NIGDY NIE PODAM RĘKI ZIMNOCHOWI!

WACH DLA SPORT.TVP.PL: WALKA ZE SZPILKĄ CHOĆBY JUTRO!

podobne informacje

Fonfara skończył karierę Dawsona? "Nie mam się czego wstydzić"

Zadecydowała ostatnia runda. Wygrana Fonfary!

Fonfara wraca na ring. Rywalem pogromca Adamka

Smutny koniec. Smith znokautował Hopkinsa