tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MPPK: Betard Sparta Wrocław zaległym triumfatorem

Żużlowcy Betardu Sparty Wrocław Szymon Woźniak i Tomasz Jędrzejak zwyciężyli w Rawiczu w zaległym finale mistrzostw Polski par klubowych za 2016 rok. Srebrny medal zdobyła broniąca tytułu Fogo Unia Leszno, a brązowy Get Well Toruń.
Piotr Pawlicki (fot. PAP/Lech Muszyński)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

W Rawiczu żużlowcy odrobili zaległości z ubiegłego roku. Finał mistrzostw Polski par klubowych miał odbyć się w październiku, ale z powodu niesprzyjającej aury i braku wolnych terminów Główna Komisja Sportu Żużlowego postanowiła przenieść zawody na kolejny rok.

Sobotni turniej był niezwykle emocjonujący. Trzy ekipy – Betard Sparta, Fogo Unia i Get Well do końca walczyły o mistrzostwo kraju. Wrocławianie dysponowali najbardziej wyrównanym duetem i w 20. biegu pokonując podwójnie parę gospodarzy Kolejarza Rawicz zapewnili sobie złoty medal.

Tuż za żużlowcami ze stolicy Dolnego Śląska uplasowali się leszczynianie oraz torunianie, którzy zgromadzili taką samą liczbę punktów – po 23. O srebrnym medalu zadecydował zatem wyścig dodatkowy. Pod taśmą startową stanęli najskuteczniejsi zawodnicy turnieju – Piotr Pawlicki (Fogo Unia) oraz Adrian Miedziński (Get Well). W czwartym biegu Miedziński pokonał Pawlickiego, ale w wyścigu o tytuł wicemistrzowski lider leszczyńskiego zespołu zrewanżował się rywalowi.

Na 27 sierpnia zaplanowany jest finał tegorocznej edycji mistrzostw Polski par klubowych. Na razie nieznany jest organizator zawodów.

Wyniki:
1. Betard Sparta Wrocław 24 (Tomasz Jędrzejak 13, Szymon Woźniak 11)
2. Fogo Unia Leszno 23+3 (Piotr Pawlicki 17+3, Janusz Kołodziej 4, Grzegorz Zengota 2)
3. Get Well Toruń 23+2 (Adrian Miedzuński 17+2, Paweł Przedpełski 6)
4. ROW Rybnik 21 (Damian Baliński 16, Kacper Woryna 5
5. Grupa Azoty Unia Tarnów 15 (Jakub Jamróg 10, Artur Czaja 5)
6. Zdunek Renault Wybrzeże Gdańsk 13 (Oskar Fajfer 10, Hubert Łęgowik 3)
7. Kolejarz Rawicz 7 (Arkadiusz Pawlak 7, Marek Lutowicz 0)

podobne informacje

Betard Sparta broni tytułu mistrza Polski par klubowych