Koncert Łomaczenki. Trudna walka Usyka

Uznawany za jednego z najlepszych na świecie pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe Wasyl Łomaczenko (8-1, 6 KO) obronił tytuł mistrza świata federacji WBO w wadze superpiórkowej. W sobotę podczas gali w Maryland pokonał przez techniczny nokaut w dziewiątej rundzie Jasona Sosę (20-2-4, 15 KO). Podczas tej samej imprezy kolejną wygraną zanotował także Oleksandr Usyk (12-0, 10 KO).
Wasyl Łomaczenko (L) i Jason Sosa (fot. Getty)

2017 ROK – CZAS PRZEŁOMU DLA BOKSU ZAWODOWEGO?

Sosa od pierwszych rund był tylko tłem dla wybitnie utalentowanego przeciwnika, który pokazał szeroką gamę uderzeń w ofensywie oraz nadzwyczajną pracę nóg. Mimo ambitnej walki Amerykanin nie był w stanie niczym zagrozić Łomaczence – ostatecznie po dziewięciu rundach został poddany przez narożnik. Dla Ukraińca to druga udana obrona tytułu w kategorii superpiórkowej.

Oleksandr Usyk (z prawej) i Michael Hunter (fot. Getty) Emocji nie brakowało w pojedynkach poprzedzających główne wydarzenie wieczoru. Drugi raz wyrwanego z rąk Krzysztofa Głowackiego (26-1, 16 KO) tytułu mistrza świata federacji WBO w kategorii junior ciężkiej bronił Usyk, który tym razem nieco nieoczekiwanie spotkał godnego przeciwnika.

Michael Hunter (12-1, 8 KO) zaskoczył w pierwszych rundach szybkością i refleksem, ale w ostatnich minutach czempion pokazał klasę. W ostatniej rundzie powalił Amerykanina na deski, jednak sędzia nie przerwał pojedynku. Ostatecznie Usyk wygrał jednogłośnie na punkty – wszyscy trzeciej arbitrzy punktowali jego wygraną stosunkiem 117:110.

Kolejne prestiżowe zwycięstwo dopisał trzeci z Ukraińców walczących tego wieczora w Maryland. Wysoko notowany w rankingach wagi półciężkiej Oleksandr Gwozdyk (13-0, 11 KO) w trzeciej rundzie znokautował Kubańczyka Yunieskiego Gonzaleza (18-3, 14 KO).

FONFARA ZNÓW POWALCZY O TYTUŁ MISTRZA ŚWIATA!

WACH DLA SPORT.TVP.PL: WALKA ZE SZPILKĄ CHOĆBY JUTRO!