tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kolejne wyzwanie Pacquiao. Powalczy w Australii

Słynny filipiński bokser Manny Pacquiao (59-6-2, 38 KO) 2 lipca na stadionie Suncorp w Brisbane zmierzy się z Australijczykiem Jeffem Hornem (16-0-1, 11 KO). Swatką pojedynku będzie posiadany przez 38-latka tytuł mistrza świata federacji WBO w kategorii półśredniej.
Manny Pacquiao (fot. Getty)

Pojedynek miał się początkowo odbyć 23 kwietnia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale promotorzy obu pięściarzy długo nie mogli dojść do porozumienia. Negocjacje trwały od stycznia, jednak dopiero w ostatnich dniach termin walki został zaakceptowany przez obie strony. Wcześniej przedstawiciele Pacquiao negocjowali między innymi z Amirem Khanem (31-4, 19 KO).

Jeff Horn (fot. Getty) Na początku listopada 2016 roku Pacquiao, który wcześniej kilka razy zapowiadał zakończenie kariery sportowej, wrócił na ring i podczas gali w Las Vegas pokonał jednogłośnie na punkty Amerykanina Jessiego Vargasa (27-2, 10 KO), odbierając mu tytuł mistrza świata federacji WBO w kategorii półśredniej.

Filipińczyk jest jedynym pięściarzem w historii, który był mistrzem świata w ośmiu kategoriach wagowych, od muszej do lekkośredniej. Pierwszą zawodową walkę stoczył w styczniu 1995 roku, zarabiając tysiąc peso (19 euro). Obecnie jego fortuna jest szacowana na ponad 500 mln dolarów.

Organizatorzy pojedynku w Australii oczekują, że na stadionie w Brisbane walkę będzie obserwowało około 55 tysięcy kibiców z całego świata. 29-letni Horn nigdy nie był mistrzem świata. W ostatnich rankingach federacji WBO i IBF został sklasyfikowany na drugim miejscu.

podobne informacje

Pacquiao rozstał się z trenerem po 16 latach

Pacquiao wraca na ring. "Posłuchał tych, którym ufa"

Manny Pacquiao wraca na ring. Egzotyczne miejsce i argentyński rywal?

Najlepszy rok od lat. Boks odzyskuje świetność?