tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Argentyna bez selekcjonera. Teraz Sampaoli?

Edgardo Bauza nie jest już selekcjonerem reprezentacji Argentyny. To efekt słabego występu jego piłkarzy w eliminacjach mistrzostw świata 2018. Media spekulują, że jego następcą ma zostać trener Sevilli Jorge Sampaoli.
Od lewej: Sergio Aguero, Leo Messi i Javier Mascherano (fot. Getty)

BEZ MESSIEGO ANI RUSZ... CO Z TĄ ARGENTYNĄ?

Bauza selekcjonerem kadry był przez zaledwie 249 dni. Pod jego wodzą drużyna zbudowana wokół Lionela Messiego, którego namówił na powrót do kadry po nieudanym finale Copa America 2016, wygrała jedynie trzy z ośmiu spotkań eliminacyjnych i grozi jej brak awansu na mundial. W ostatnim spotkaniu uległa 0:2 Boliwii i to ostatecznie zadecydowało o zwolnieniu trenera.

Jorge Sampaoli (fot. Getty) Z prezesem argentyńskiej federacji Claudio Tapią ustaliliśmy, że szczegóły zostaną podane we wtorek na konferencji prasowej. Krytyka w kierunku selekcjonera była przesadzona. Musimy zakończyć ten dramat i znaleźć nowe wyzwanie. Bauza niedługo wróci do pracy trenerskiej – przyznał Gustavo Lescovich, agent selekcjonera.

Sam Tapia w czwartek ma udać się do Europy. Ma spotkać się z Diego Simeone i Jorge Sampaolim, ale też odwiedzić siedzibę FIFA i porozmawiać o skróceniu kary dla Messiego. Kapitan kadry został zawieszony na cztery mecze eliminacji MŚ, po tym jak obraziła sędziego w ostatnim spotkaniu reprezentacji.

Do mistrzostw świata ze strefy CONMEBOL zakwalifikują się pierwsze cztery zespoły w grupie. Piąty – obecnie Argentyna – będzie musiał zagrać w barażach z ekipą z Oceanii.

Czy Argentyna awansuje na MŚ 2018?
Czy Argentyna awansuje na MŚ 2018?
  • 73.2%Tak
  • 26.8%Nie

podobne informacje

Mundial 2018. Islandia zachwycona Messim. Piękny gest Argentyńczyka

Mundial 2018: "Messi to nie Maradona. Nie wygra turnieju sam"

Mundial 2018. Festiwal karnych w Rosji. Najlepszy turniej od lat

Mundial 2018. Messi: biorę odpowiedzialność za remis na siebie