tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kuciak przedłużył kontrakt z Lechią

Dusan Kuciak przedłużył we wtorek kontrakt z Lechią. Niespełna 32-letni słowacki bramkarz, który trafił do gdańskiego klubu przed rundą wiosenną, będzie występował w trzecim obecnie zespole piłkarskiej ekstraklasy do 30 czerwca 2019 roku.
Dusan Kuciak (fot. PAP)

W latach 2011-15 Kuciak był zawodnikiem Legii Warszawa, w której rozegrał 131 ligowych meczów i wywalczył trzy tytuły mistrza kraju oraz cztery razy sięgnął po Puchar Polski. W styczniu ubiegłego roku przeszedł do Hull City, jednak w Anglii zaliczył tylko jeden występ w Pucharze Ligi. Lechia pozyskała Słowaka na zasadzie transferu definitywnego, ale bez płacenia kwoty odstępnego.

Bramkarz podpisał na początku kontrakt z Lechią do końca trwającego sezonu, ale we wtorek przedłużył go do 30 czerwca 2019 roku.

Cieszę się, że nadal będę występował w Gdańsku, bo wiem, że z tym zespołem mogę osiągnąć coś wielkiego. W Lechii jest takie hasło "Tworzymy historię" i ja też chcę je realizować, czyli zdobywać trofea – przyznał Słowak.

Bardzo zadowolony z takiego rozstrzygnięcia był także trener gdańskiej drużyny Piotr Nowak. – Swoją postawą na boisku, a także poza nim, Dusan udowodnił, że należy mu się bluza z numerem pierwszym. To pewny punkt zespołu, który nadaje mu ton. Kuciak zaufał nam i szybko stał się integralną częścią drużyny. To również wspaniała osobowość, która ma pozytywny wpływ na kolegów. Cieszę się, że jego sytuacja wyjaśniła się przed końcem sezonu, bo mamy spokój z obsadą tej pozycji na kilka lat. My wyszliśmy z propozycją przedłużenia umowy, ale Słowak również chciał zostać w Lechii i obie strony na pewno są teraz bardziej niż zadowolone – dodał szkoleniowiec biało-zielonych.

Milinković-Savić trenuje z Torino

podobne informacje

Górnik – Lechia 1:1. Kosztowny błąd bramkarza

Legia – Lechia 1:0. Przełamanie mistrza

Lechia znów zawodzi. "Dla niektórych to ostatni sezon..."

Kuciak: nie słuchaliśmy tego, co mówił trener