Manchester nie zdobył Brukseli. Kwadrans Teodroczyka

Anderlecht zremisował z Manchesterem United 1:1 (0:1) w spotkaniu ćwierćfinałowym Ligi Europejskiej. W 75. minucie na boisku pojawił się Łukasz Teodorczyk. Polak przez kwadrans był aktywny, ale nie miał klarownych sytuacji podbramkowych.
Łukasz Teodorczyk (fot. Getty Images)

APLIKACJA TVP SPORT – JAK POBRAĆ?

Występ Teodorczyka w starciu z United stał pod znakiem zapytania. Jeszcze w środę reprezentant Polski nie trenował z zespołem. To efekt urazu, którego nabawił się w meczu ligowym z KAA Gent. Trener Rene Weiler nie ryzykował i zostawił swojego najskuteczniejszego napastnika na ławce rezerwowych.

Burdy w Lyonie (fot. Getty Images) Emocje niekoniecznie sportowe...

Wiele emocji wzbudziło starcie pomiędzy Olympique Lyon a Besiktasem Stambuł. Przed meczem chuligani z Turcji zaczęli rzucać petardami i racami w sektory zajmowane przez kibiców gospodarzy. Ci wbiegli na murawę w obawie o swoje bezpieczeństwo. Mecz został opóźniony o 45 minut.

Długo utrzymywał się wynik bardzo korzystny dla gości. W 15. minucie wynik spotkania gola strzelił Ryan Babel. Wydawało się, że Besiktas dowiezie taki rezultat do końca. W końcówce Olympique w dwie minuty zdobył dwie bramki. Najpierw w zamieszaniu podbramkowym najlepiej zachował się Corentin Tolisso. Chwilę później było już 2:1. Fatalny błąd bramkarza Fabriego wykorzystał Jeremy Morel.

W rewanżu zespół ze Stambułu nie jest jednak bez szans. O ich sile przekonał się Olympiakos, który odpadł w 1/8 finału, mimo że przez 51 minut grał w przewadze.

Henrich Mchitarjan (fot. Getty) Jako pierwsi bramkę zdobyli przyjezdni. W 36. minucie z czternastu metrów uderzenie oddał Marcus Rashford. Piłkę do boku odbił bramkarz Ruben, dopadł do niej niepilnowany Henrich Mchitarjan, który bez trudu umieścił piłkę w siatce.

W drugiej połowie piłkarze Jose Mourinho chcieli stracić jak najmniej sił. To obróciło się przeciwko nim w 86. minucie, kiedy idealne dogranie Ivana Obradovicia wykorzystał Leander Dendoncker.

Radość piłkarzy Ajaksu (fot. Getty) W pozostałych spotkaniach...

W innych ćwierćfinałowych meczach z bardzo dobrej strony pokazali się gospodarze. Ofensywny futbol kibice obejrzeli w Vigo, gdzie Celta pokonała Genk 3:2. Gościom nadzieję na awans dał kontaktowy gol 67. minucie Thomasa Buffela. W rewanżu w Belgii sprawa awansu będzie otwarta.

Bezproblemowe zwycięstwo odnieśli pogromcy Legii Warszawa – Ajax. Zespół z Amsterdam ArenA uda się do Gelsenkirchen z dwubramkową zaliczką. Oba trafienie zanotował Davey Klaassen. Holender w pierwszej połowie pokonał Ralfa Fahrmanna z rzutu karnego, a w drugich 45 minutach idealnie zachował się w polu karnym, zaskakując źle ustawionego bramkarza.

LE, 1/4 finału: Ajax Amsterdam – Schalke 04 (skrót)